Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Poseł nie dojechał na spotkanie do Trzebini. Mieszkańcy: Jesteśmy rozgoryczeni (ZDJĘCIA, WIDEO)

07.10.2021 08:51 | 13 komentarzy | 5 927 odsłon | Agnieszka Filipowicz
Fiaskiem zakończyło się wczorajsze spotkanie przedstawicieli osiedla Centrum w Trzebini z posłem Krzysztofem Kozikiem. Fiaskiem, bo poseł nie dojechał - miał inne obowiązki. Tematem rozmów z parlamentarzystą miała być budząca kontrowersje przebudowa skrzyżowania w drodze wojewódzkiej.
13
Poseł nie dojechał na spotkanie do Trzebini. Mieszkańcy: Jesteśmy rozgoryczeni (ZDJĘCIA, WIDEO)
Marzena Jewuła, przewodnicząca Rady Osiedla Centrum w Trzebini
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Wczoraj po południu przedstawiciele Rady Osiedla Centrum w Trzebini oraz kilkunastu mieszkańców na próżno czekali w sali Dworu Zieleniewskich w Trzebini na przyjazd Krzysztofa Kozika. Okazało się, że poseł uczestniczy w forum gospodarczym, o czym wcześniej rada osiedla nie wiedziała.

Nie przyjechał także zaproszony na spotkanie burmistrz Jarosław Okoczuk ani radny Grzegorz Żuradzki z os. Centrum (przebywa na urlopie). Obecni byli dwaj radni - Marian Kokoszka i Wojciech Hajduk.

Mieszkańcy chcieli rozmawiać z posłem o planowanej przebudowie skrzyżowania Kościelnej i Piłsudskiego. Wojewoda małopolski Łukasz Kmita dał zezwolenie na to przedsięwzięcie drogowe z końcem czerwca. Inwestycji został nadany rygor natychmiastowej wykonalności. Tymczasem okoliczni mieszkańcy są jej przeciwni, bo oznacza, że część prywatnych gruntów zostanie wywłaszczona.

Marzena Jewuła, szefowa Rady Osiedla Centrum nie zamierza składać broni. Planuje zorganizować kolejne spotkanie z udziałem posłów, ministra infrastruktury, radnych oraz przedstawicieli głównego inwestora, czyli Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

Przebudowa skrzyżowania ma kosztować 2,65 mln zł. Samorząd wojewódzki obiecał na ten cel 1,8 mln zł. Resztę sfinansuje gmina.