Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Pociągi tego przewoźnika nie przyjadą do Trzebini w tym roku

11.01.2021 15:30 | 10 komentarzy | 5 640 odsłon | Tadeusz Jachnicki
Nasz Czytelnik zwrócił się z pytaniem do Kolei Małopolskich, czy można się spodziewać, że trasa pociągów jeżdżących pomiędzy Tarnowem a Krakowem zostanie wydłużona do Trzebini.
10
Pociągi tego przewoźnika nie przyjadą  do Trzebini w tym roku
Koleje Małopolskie myślały o przedłużeniu połączenia SKA3
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

„Koleje Małopolskie planowały przedłużenie połączenia SKA3 Kraków Główny - Tarnów do stacji Trzebinia, skąd pociągi mogłyby się dalej kierować w stronę Katowic lub Chrzanowa. Miałoby to nastąpić po modernizacji odcinku Trzebinia - Krzeszowice" - napisał do przewoźnika Mateusz Makarowski z Trzebini. Przyznaje, że pomysłodawcą odświeżenia tematu był jego kolega.

Zdaniem obu trzebinian, decyzja przewoźnika, miałaby wpływ na częstsze kursowanie pociągów.
- Zapytaliśmy więc przewoźnika, czy z ich usług wkrótce będą mogli korzystać mieszkańcy powiatu chrzanowskiego - mówi Mateusz Makarowski.

Doczekali się odpowiedzi od Karoliny Kamykowskiej z departamentu handlowego spółki Koleje Małopolskie.
Czytamy w niej: „...do końca 2021 roku nie planujemy powiększać naszej oferty przewozowej o Trzebinię. Obecnie na przedmiotowym odcinku przewóz prowadzi Polregio sp. z o.o.".

- Nie zmienia to faktu, że wciąż mamy możliwość podróży do stolicy Małopolski w 30 minut, w związku z wzbogaceniem oferty Kolei Śląskich o regularne kursowanie pociągów do Krakowa - podsumowuje Mateusz Makarowski.

Ale chcąc jechać dalej, trzeba się przesiadać.