Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Piaski dziś wybierały. Hajduk zostaje na kolejną kadencję (WIDEO)

04.11.2019 19:55 | 0 komentarzy | 2 852 odsłony | Agnieszka Filipowicz

Ciężko było skompletować kworum, ale się udało. Trzebińskie Piaski wybrały przewodniczącego rady osiedla na kolejne cztery lata. Mieszkańcy zagłosowali jednomyślnie za Wojciechem Hajdukiem.

0
Piaski dziś wybierały. Hajduk zostaje na kolejną kadencję (WIDEO)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Emocje towarzyszyły spotkaniu wyborczemu, zanim oficjalne się rozpoczęło. O godzinie 16.00 w Domu Działkowca na Piaskach brakowało bowiem kworum, by wybory mogły być przeprowadzone. Dopiero w drugim terminie na zebranie przyszła wystarczająca liczba mieszkańców.

- Problemy z frekwencją mamy na większości zebrań osiedlowych. Zwykle zebrania wyborcze rozpoczynają się w drugim terminie. Rzadko się zdarza, jak na przykład kilka lat temu na osiedlu Gaj, gdzie na zebraniu zabrakło miejsc siedzących - ocenia Halina Chrapka, szefowa Biura Rady Miasta w Trzebini.

Kandydat na stanowisko przewodniczącego rady osiedlowej był jeden - dotychczasowy jej szef, a zarazem radny - Wojciech Hajduk.

- To osiedle nie miało nigdy lepszego przewodniczącego - rekomendował Hajduka zgłaszający jego kandydaturę Marian Hoffman.

Wojciecha Hajduka wybrano jednogłośnie. W kolejnej kadencji przewodniczący będzie pracował z 14-osobową radą osiedlową. Większość jej członków będzie działać już kolejną kadencję.