Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Podtopione działki i zasypane rowy na Piaskach

07.10.2019 06:38 | 1 komentarz | 4 469 odsłony | Agnieszka Filipowicz

Na podtopienia kilkunastu działek i sąsiadującej z nimi ścieżki rekreacyjnej skarżą się działkowcy z osiedla Piaski w Trzebini. Ich zdaniem to skutek zasypania rowów odwadniających.

1
Podtopione działki i zasypane rowy na Piaskach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Zalanych jest 15 działek i teren gminny przy działkach. Istnieje zagrożenie zagnieżdżenia się szczurów, ślimaków, wszelkiego robactwa - alarmują działkowcy w piśmie do burmistrza Jarosława Okoczuka.

Działkowcy uważają, że podtopienia spowodowane są zasypaniem ziemią i gruzem sześciu rowów odwadniających, które odprowadzały wodę w stronę południową. Sytuacja ma związek z wykonywanymi pracami modernizacyjnymi linii kolejowej E-30.

Trakt wzdłuż torów kolejowych wielokrotnie był rozjeżdżany przez samochody służb technicznych. Doprowadziło to do likwidacji istniejących rowów odwadniających.

Problem podtopień w tym rejonie trwa od miesięcy.

- Już wiosną tego roku interweniowałem w sprawie naruszenia rowów odwadniających. Wówczas PKP podjęło doraźne działania i odpływy udrożniono. W związku z trwającymi pracami problem powraca, jednak na kompleksowe rozwiązanie musimy poczekać do zakończenia prac modernizacyjnych linii kolejowej - komentuje radny Wojciech Hajduk.