Szachiści Hetmana Koronnego wrócili z Rzeszowa z medalami

04.09.2019 21:35 | 0 komentarzy | 4 060 odsłony | Agnieszka Filipowicz

Dwa złota i dwa srebra przywieźli z Mistrzostw Polski w Szachach Szybkich i Błyskawicznych w Rzeszowie zawodnicy UKS Hetman Koronny w Trzebini. To kolejny sukces klubu po wejściu do ekstraligi.

0

Na trzydniowe rozgrywki do Rzeszowa pojechało 13 zawodników Hetmana Koronnego. W mistrzostwach rywalizowało w sumie 1100 uczestników. Gwiazdą zawodów była Weronika Zabrzańska, która najpierw wygrała rywalizację dziewcząt do lat 14 w szachach szybkich, zdobywając złoto, a także została srebrną medalistką Mistrzostw Polski w szachach błyskawicznych.

Złoty medal w kategorii chłopców do lat 14 wywalczył Sebastian Półtorak, natomiast w szachach szybkich zajął 11 miejsce. Hubert Meers sięgnął po srebro w szachach szybkich do lat 12, a w błyskawicznych zajął miejsce 11. Z bardzo dobrej strony pokazała się też na mistrzostwach Weronika Łęczek, w kategorii do lat 18, zajmując 7 miejsce.

- Ogromnie cieszę się z tego sukcesu. Potwierdziliśmy dominację nie tylko w Małopolsce. Jesteśmy jedną z największych potęg krajowych w szachach - mówi z dumą Janusz Szczęśniak, prezes UKS Hetman Koronny.