Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

To jest bardzo ciekawe skrzyżowanie

11.08.2019 16:25 | 11 komentarzy | 9 285 odsłon | Alicja Molenda

Od grudnia ub. roku kierowcy czekali na uruchomienie na tym skrzyżowaniu sygnalizacji świetlnej. Wreszcie jest. Są też ich pierwsze uwagi.

11
To jest bardzo ciekawe skrzyżowanie
Trzebinia. Skrzyżowanie Lipcowej, św. Stanisława, Dąbrowskiego i 1 Maja już ze światłami
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Chodzi o krzyżówkę ulic 1 Maja, św. Stanisława, Lipcowej i Dąbrowskiegow Trzebini. Światła powstały tu w ramach projektu drogowego dofinansowanego przez Unię Europejską i zabłysły w ub. czwartek. Na uruchominie czekały od grudnia ub. roku, ale termin ukończenia inwestycji jeszcze nie minął.

Po kilku dniach eksploatacji kierowcy zwracają uwagę, że światła zbyt często zmieniają się na drodze, która bez sygnalizacji ma pierwszeństwo przejazdu (1 Maja - św. Stanisława). Regulacja sygnalizacji jest przez zarządcę  (PZD) zapowiedziana.

Druga uwaga jest taka, że to skrzyżowanie jest dość ciekawe, bo ma jakby dwie osie. Teraz jest to bardzo widoczne zwłaszcza, gdy się stoi na czerwonym świetle od strony ul. Dąbrowskiego i patrzy na oznakowanie poziome. Bardzo wielu kierowców jedzie od Dąbrowskiego w górę, w Lipcową, i włącza kierunkowskaz... w lewo, jakby jechali w stronę Trzebionki. Trzeba na to uważać, dopóki się nie przyzwyczają.