Trzebinia

Trzebinia rozklepała Clepardię (WIDEO, ZDJĘCIA)

24.09.2022 14:00 | 1 komentarz | 3 239 odsłony | Michał Koryczan
W sobotnim meczu piątej ligi, piłkarze MKS Trzebinia pokonali pewnie drużynę Clepardii Kraków. Dubletem popisał się Hamed Arfa.
1

Materiał wideo:

V liga małopolska - grupa zachodnia

MKS Trzebinia - Clepardia Kraków 4-0 (0-0)

1-0 Antoni Olek (47), 2-0 Jan Koźlik (51), 3-0 Hamed Arfa (69), 4-0 Hamed Arfa (74)

MKS: Wróbel - Sieczko, Martyniak, Olek, Kusiak (75. Kamionka), Gałka (75. Sz. Kurek), Koźlik (63. Kalinowski), Zybiński, Ł. Skrzypek (90. Radwański), Arfa (84. Sochacki), Kowalik

Clepardia: Morański - Kostyszyn, Ochoński, Sadowski, Próchno, Yalama, Kacica, Bosak, Wójcik, Błasiak (61. Barczyk), Druziuk (81. Kozłowski)

Trzebiński zespół odniósł w pełni zasłużone zwycięstwo, mając przez niemal cały mecz wyraźną przewagę nad rywalami, którzy tak naprawdę tylko dwukrotnie zmusili Tomasza Wróbla do interwencji.

W 10. minucie ładnym strzałem z dystansu popisał się Maciej Wójcik, ale golkiper MKS kapitalnie interweniował. Z kolei w 48. minucie, po dobrej centrze z rzutu wolnego bramkarz gospodarzy skutecznym wyjściem uprzedził graczy gości.

Gospodarze już po pierwszej połowie powinni wyjść na prowadzenie, bo mieli ku temu kilka znakomitych okazji.

Dwukrotnie bliski zanotowania asysty był Adrian Gałka. Najpierw po jego podaniu w piłkę nie trafił ustawiony na piątym metrze Karol Kusiak. Potem z kolei uderzenie Michała Kowalika z najbliższej odległości fantastycznie obronił Krzysztof Morański.

Odrobiny szczęścia zabrakło też Hamedowi Arfie, który w 45. minucie huknął z dystansu, ale futbolówka wylądowała na poprzeczce.

Nie minęło jednak dziesięć minut drugiej odsłony i było już 2-0 dla MKS. Wynik otworzył strzałem głową Antoni Olek, korzystając z dośrodkowania Łukasza Skrzypka.

Drugiego gola zdobył Jan Koźlik, któremu piłkę wyłożył Michał Kowalik. „Kowal" asystował również przy trafieniu na 3-0, gdy puścił w bój Hameda Arfę, który nie zmarnował sytuacji sam na sam z golkiperem.

Hamed Arfa ustali w 74. minucie wynik na 4-0 dla MKS, wykorzystując podanie od Adriana Zybińskiego.

Trzebinanie mieli po przerwie jeszcze kilka okazji do podwyższenia rezultatu. Szansę na skompletowanie hat-tricka zmarnował Hamed Arfa, przegrywając pojedynek jeden na jeden z bramkarzem.

To właśnie Krzysztof Morański uratował swój zespół przed wyższą porażką, broniąc jeszcze strzały Łukasza Sochackiego i Adriana Zybińskiego.