Nie masz konta? Zarejestruj się

Tenczynek

To będzie pierwsza taka impreza w Browarze Tenczynek

22.09.2022 18:00 | 1 komentarz | 13 801 odsłon | Michał Koryczan

Uroczyste rozlewanie piwa uwarzonego według 100-letniej receptury, zwiedzanie najnowszej części manufaktury, degustacje oraz koncerty. To wszystko już w najbliższy piątek i sobotę podczas pierwszych w historii TENczynek.

1
To będzie pierwsza taka impreza w Browarze Tenczynek
Browar Tenczynek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak mówią organizatorzy, staropolski zwyczaj dożynek postanowili przełożyć na TENczynki, czyli święto wszystkiego, co jest związane z Browarem Tenczynek i jego okolicą.

- To niepowtarzalna szansa na degustację produkowanych przez browar piw i mocnych alkoholi oraz degustacji lokalnych produktów i potraw. Będzie możliwość zwiedzania manufaktury i jej najnowszej części - taproomu, czyli części zaprojektowanej z myślą o kraftowych alkoholach - zapowiadają organizatorzy.

Podczas obchodów odbędzie się uroczyste rozlewanie świeżego piwa marcowego, uwarzonego specjalnie na tę okazję według unikalnej 100-letniej receptury.

Dla zainteresowanych organizator zaplanował symboliczne zbieranie pierwszych szyszek chmielu, który został posadzony przed budynkiem browaru przez prawie 100 uczestników XVIII Jesiennego Spotkania Browarników w 2021 roku.

Całość wydarzenia uświetni muzyka grana na żywo przez zaprzyjaźnionych artystów w tym polskiego śpiewaka i instrumentalistę Adama Struga oraz trio w składzie: Marek Pospieszalski, Max Mucha i Qba Janicki. Goście będą mieli również okazję spróbować swoich sił podczas stand-upu z raperem Kozą.

- Dzisiejszy Browar w Tenczynku łączy najnowsze technologie i innowacyjny marketing z poszanowaniem tradycji. Dożynki to czas radości i odpoczynku dla żniwiarzy, po miesiącach ciężkiej pracy. Wspólnie ze swoimi bliskimi świętują zakończenie zbiorów. Dostępne technologie zacierają coraz częściej naturalne granice poszczególnych cyklów pracy i odpoczynku. Chcemy przypominać to co dobre, w naszej tenczyńskiej aranżacji. Dlatego wracamy do organizacji dożynek - mówi Janusz Palikot, prezes spółki Manufaktura Piwa Wódki i Wina SA, do kórej należy browar Tenczynek.

W trakcie TENczynek nie zabraknie przestrzeni na uczczenie pamięci osoby, która spędziła najpiękniejsze chwile swojego życia w okolicach browaru, czyli Bogumiła Kobieli.

Aktor, który zagrał w 25 filmach i kilkudziesięciu sztukach teatralnych. m.in. w „Eroice", „Zezowatym szczęściu" oraz „Rękopisie znalezionym w Saragossie" całe życie związany był z Tenczynkiem.

Tu był jego rodzinny, letni dom, las i grzyby, które uwielbiał zbierać. Zmarł w wieku zaledwie 38 lat. Został pochowany w Tenczynku.

Program TENczynek

Piątek, 23 września godz. 17.00-22.00
17.00 - DJ Set - Daniel Drumz
19.45 - Oficjalne przywitanie gości przez prezesa Janusza Palikota
20.00 - Koncert Adama Struga

Sobota, 24 września godz. 12.00-22.00
12.00 - DJ Set - Good Paul
14.00 - Historia i wspomnienia o Bogumile Kobieli
15.00 - Mateusz Pospieszalski - koncert z winyla
18.00 - DJ Set - Good Paul
21.00 - Koncert trio Marek Pospieszalski, Max Mucha i Qba Janicki


Czytaj również

Autobusy PKM Jaworzno wracają na stałą trasę przez Chrzanów

Przejazd ulicą 29 Listopada pod wiaduktem ma być wkrótce otwarty

Krakowska, Garncarska i Śląska w Chrzanowie otwarte dla kierowców

Zakończenie lata w Dulowej już w najbliższą sobotę

Współtwórca sukcesów Adama Małysza i medalista piłkarskich mistrzostw świata przyjadą do Krzeszowic

250 młodych piłkarzy walczyło na boisku w Balinie. Wyróżniający się obejrzą mecz Polska - Holandia