Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Pochodzący z Libiąża Jacek Cyzio zakażony koronawirusem

16.04.2020 13:30 | 2 komentarze | 15 881 odsłon | Michał Koryczan

Były piłkarz m.in. Górnika Libiąż, Legii Warszawa i tureckiego Trabzonsporu przebywa obecnie na kwarantannie.

2
Pochodzący z Libiąża Jacek Cyzio zakażony koronawirusem
Jacek Cyzio
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mieszkający w województwie mazowieckim Jacek Cyzio przyznaje, że nie miał żadnych objawów. Nadarzyła mu się jednak okazja zrobienia testu na obecność koronawirusa i z niej skorzystał. Wynik okazał się pozytywny.

- Dowiedziałem się o tym po 24 godzinach. Nogi się pode mną ugięły. Momentalnie się źle poczułem. Wie pan jak głowa działa w takich sytuacjach. Od dziesięciu dni siedzę odizolowany w domu. Cieszę się, że nie mam objawów i nie będę ich miał. Czekam na wyniki drugiego testu. Nie mam pojęcia gdzie się zaraziłem. Wirusa można złapać wszędzie. Wystarczy ułamek sekundy - mówi 51-latek.

Jacek Cyzio pochodzi z Libiąża. Piłkarską karierę zaczynał w miejscowym Górniku. Potem grał w Cracovii, Pogoni Szczecin, Legii Warszawa, tureckim Trabzonsporze i Zagłębiu Lubin.

Z Pogonią wywalczył wicemistrzostwo kraju, a z Legią Puchar Polski. Z warszawskim klubem awansował do półfinału Pucharu Zdobywców Pucharów w sezonie 1990/1991, eliminując m.in. ówczesną potęgę włoskiego futbolu Sampdorię Genua. W 1/2 finału zdobył gola w meczu przeciwko Manchesterowi United. W barwach Trabzonsporu wywalczył Puchar Turcji.

Przed pięcioma laty był nominowany w organizowanym przez „Przełom" Plebiscycie Osobowości Ziemi Chrzanowskiej 25-lecia 1990-2015 w kategorii Sport.

Przeczytaj również: JACEK CYZIO. Mecz ważniejszy od ślubu