Kolejny remis Trzebini. Po meczu trwały dyskusje na temat karnego dla gości (WIDEO)

07.09.2019 21:17 | 14 komentarzy | 6 927 odsłon | Marek Oratowski
Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 13:50

Trzebinianie tylko zremisowali w sobotę z Wegrzcanką, choć przy stanie 2-1 mieli kilka okazji do podwyższenia wyniku.

14
Pojedynek główkowy w meczu MKS-u z Wegrzcanką

PIŁKA NOŹNA

IV liga

MKS Trzebinia - LKS Węgrzcanka 2-2 (2-1)

0-1 Radosław Górka, samob. (7), 1-1 Adrian Gałka (28), 2-1 Radosław Górka (38), 2-2 Dominik Filipowski (78, karny)

Trzebinia: Wróbel - Gałka (76. Jarosz), Mrożek, Szczurek, Kowalik, Marszałek, Wierzba (80. Kurek), Sochacki (61. Pająk), Górka, Zybiński, Kiczyński

Węgrzcanka: Boshok - Jamroży, A. Ślęczka, Dudzik, Stós (61. Filipowski), R. Ślęczka, Prochwicz (72. Radziszewski), Pishchavskyi (86. Kalicki), Grandinetti, Grotkowski, Lewiński

Zawodnicy Trzebini źle zaczęli ten mecz. Dali się w pierwszych minutach zepchnąć do obrony, czego efektem była niefortunna interwencja i bramka samobójcza kapitana MKS-u. Jednak potem gospodarze zaczęli grać swoje i stwarzać groźne sytuacje. W końcu Adrian Gałka przeprowadził rajd prawą stroną i z ostrego kąta trafił do siatki. MKS poszedł za ciosem. Po dograniu piłki wzdłuż bramki przez Michała Kowalika strzałem z bliska na 2-1 podwyższył Radosław Górka. Jeszcze przez przerwą futbolówka po raz trzeci wpadła do siatki, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Zaraz po zmianie stron gospodarze mieli kilka okazji do podwyższenia wyniku, jednak brakowało im precyzji lub dokładnego, ostatniego podania. W 78. minucie arbiter dopatrzył się faulu Mateusza Marszałka na Kamilu Dudziku i - mimo protestów gospodarzy - podyktował jedenastkę. Na gola zamienił ją zmiennik Dominik Filipowski. Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę, bo w końcówce Michał Kowalik zobaczył drugi żółty - w konsekwencji - czerwony kartonik.

- Mieliśmy dobre sytuacje , by podwyższyć na 3-1. Nie wykorzystaliśmy ich. A potem po błędzie sędziego straciliśmy bramkę z karnego. Mamy nagranie wideo, z którego wynika, że nie było jedenastki. Liniowy wskazał na „piątkę", a będący 25 metrów od akcji sędzia główny dopatrzył się karnego - stwierdził po meczu Mariusz Wójcik, trener trzebinian.

Przed meczem prezes klubu Jacek Pająk poinformował o podpisaniu umowy z Orlenem Południe SA, który stał się sponsorem strategicznym MKS-u. Na stadionie pojawił się czerwony balon z logo firmy.

Wideo ze spotkania można obejrzeć TUTAJ.