Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Stowarzyszenie z Chrzanowa walczy o laury w konkursie „Małopolski Lider Przedsiębiorczości Społecznej”

13.10.2021 20:00 | 3 komentarze | 1 135 odsłona | Ewa Solak
Członkowie Stowarzyszenia Cześć prowadzącego Ambasadę Kreatywności w Chrzanowie zachęcają do oddawania na nie głosu w dużym konkursie wojewódzkim.
3
Stowarzyszenie z Chrzanowa walczy o laury w konkursie „Małopolski Lider Przedsiębiorczości Społecznej”
Członkowie Stowarzyszenia Cześć podczas tworzenia ogrodu społecznego. FOT. FB Stowarzyszenie Cześć
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ambasada Kreatywności działa w klubokawiarni przy ul. Świętokrzyskiej 4. Prowadzi ją Stowarzyszenie Cześć. Ale to nie tylko klubokawiarnia, bo od dwóch lat działa tam również Centrum Społecznościowe - Miejsce Aktywności Mieszkańców w Chrzanowie.

Od początku istnienia zorganizowało ponad 400 wydarzeń obejmujących tematykę: edukacji, wsparcia osób wykluczonych, nowych technologii, wsparcia NGO i wspólnoty lokalnej, rękodzieło, zdrowie, kulturę, podróże, tożsamość lokalną. W Centrum Społecznościowym zawiązały się grupy inicjatywne, spotykające się regularnie (np. Opiekunowie osób niepełnosprawnych, Klub Aktywnych Kobiet po 50-tce, Koło Gospodyń Miejskich).

Realizuje mnóstwo projektów, m.in. wirtualną ścieżkę edukacyjną "Szlak (nie) dostępny", a w kooperatywie z lokalnymi przedsiębiorcami zorganizowało cykl wydarzeń Power Up! Chrzanów.
W ramach projektu z fundacji Orlen "Moje miejsce na ziemi" zorganizowało wspólnie z mieszkańcami i animatorami MAM ogród społeczny.

Ambasada Kreatywności znalazła się w gronie czterech przedsiębiorstw społecznych w Małopolsce (na 100!), które wzięły udział w kampanii promującej zatrudnianie osób niepełnosprawnych „PoMOCne Fundusze Europejskie". Aktualnie zatrudnia 14 osób, w tym 5 o znacznym stopniu niepełnosprawności.

- Wszystkich, którzy uczestniczyli w organizowanych przez Ambasadę Kreatywności inicjatywach i wydarzeniach zachęcamy do oddania głosu na Stowarzyszenie Cześć w konkursie "Małopolski Lider Przedsiębiorczości Społecznej na stronie www.mlps-glosowanie.pl - mówi Grzegorz Olszowik ze stowarzyszenia.