Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Koronawirus. Zajęcia w przedszkolach i szkołach zawieszone. Co powinieneś wiedzieć?

12.03.2020 08:00 | 1 komentarz | 2 582 odsłony | Michał Koryczan

Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało w tej sprawie specjalny komunikat.

1
Koronawirus. Zajęcia w przedszkolach i szkołach zawieszone. Co powinieneś wiedzieć?
Fot. Pixabay
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa, do 25 marca (środa) zawieszone zostały zajęcia w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych (publicznych i niepublicznych), z wyjątkiem:

- poradni psychologiczno-pedagogicznych,
- specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, młodzieżowych ośrodków wychowawczych, młodzieżowych ośrodków socjoterapii, specjalnych ośrodków wychowawczych, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych
- przedszkoli i szkół w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej
- szkół w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich
- szkół przy zakładach karnych i aresztach śledczych.

Uczniowie szkół średnich nie będą przychodzić do placówek już od czwartku (12 marca). W szkołach prowadzących kształcenie zawodowe, w placówkach kształcenia ustawicznego oraz w centrach kształcenia zawodowego zawieszenie zajęć dotyczy również tych, realizowanych w ramach praktycznej nauki zawodu.

W przedszkolach i podstawówkach w czwartek i piątek nie będzie zajęć dydaktyczno-wychowawcze. Rodzice będą jednak mogli oddać dzieci w oba dni pod opiekę dyżurujących nauczycieli.

Od poniedziałku (16 marca) przedszkola i szkoły podstawowe będą już zamknięte dla uczniów. Nauczyciele pozostaną w gotowości do pracy, natomiast pracownicy administracji i obsługi będą pracować.

MEN sugeruje rodzicom, aby zachęcali dzieci do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Na platformie epodręczniki.pl udostępnione zostały materiały edukacyjne, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny.

Resort przypomina, że rodzicom mającym dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje na stronie internetowej ZUS.

Ministerstwo apeluje do uczniów, aby unikali miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe).

 

Przeczytaj także:

* Koronawirus. Nieczynne będą szkoły, kina, domy kultury

* Koronawirus. Nie idź do przychodni. Najpierw zadzwoń

* Koronawirus. Narada w Trzebini z udziałem przedstawicieli szpitala (WIDEO)

* Starostwo chrzanowskie wskazało miejsce ewentualnej zbiorowej kwarantanny.

* Koronawirus. Wszystkie rozgrywki piłkarskie w regionie zostały zawieszone