Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Spóźnione kubły, nieodebrane bioodpady

13.01.2020 17:21 | 3 komentarze | 6 919 odsłon | Agnieszka Filipowicz

Opóźnia się rozprowadzanie brązowych pojemników w Chrzanowie, Trzebini i Libiążu. Nie do wszystkich miejsc kubły dotarły, choć minęły już pierwsze terminy odbioru bioodpadów.

3
Spóźnione kubły, nieodebrane bioodpady
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Według harmonogramu odbiór bioodpadów na moim osiedlu miał być 10 stycznia. Tymczasem nadal nie dostarczono mi pojemnika. Skoro usługa nie została wykonana, czy w takim razie będę mogła zapłacić niższą opłatę śmieciową za styczeń?- zastanawia się jednak z mieszkanek Trzebini.

Nie ona jedyna. W podobnej sytuacji jest wielu innych mieszkańców gmin zrzeszonych w związku śmieciowym. Co powinni zrobić?

- Zgłosić do związku, że bioodpady nie zostały odebrane. W związku z opóźnieniem rozprowadzania pojemników BIO zostanie wyznaczony dodatkowy odbioru odpadów biodegradowalnych - zapowiada Waldemar Wszołek, członek zarządu Związku Międzygminnego Gospodarka Komunalna w Chrzanowie.

Przypomnijmy: od 1 stycznia wprowadzono obowiązek zbierania odpadów biodegradowalnych. Właścicieli nieruchomości w pojemniki BIO zaopatruje firma, która w listopadzie wygrała przetarg na odbiór śmieci ogłoszony przez związek gospodarki komunalnej, czyli PW MIKI. Ma do rozprowadzenia w sumie ok. 18 tysięcy kubłów. Najpierw pojawił się problem z szybkim zakupem pojemników. Część kupiono w Mielcu, resztę trzeba było sprowadzić aż z Niemiec. Teraz opóźnia się akcja ich rozwożenia do właścicieli posesji w trzech gminach.