Karty tak naprawdę rozdała Krystyna Wojtoń - przelom.pl
Zamknij

Karty tak naprawdę rozdała Krystyna Wojtoń

04:50, 02.12.2014
Skomentuj Nowe prezydium Rady Miejskiej w Alwerni tworzą: Krystyna Wojtoń, Tomasz Tomaszewski i Jan Włodarski Nowe prezydium Rady Miejskiej w Alwerni tworzą: Krystyna Wojtoń, Tomasz Tomaszewski i Jan Włodarski

Tomasz Tomaszewski, debiutujący w Radzie Miejskiej w Alwerni, został w poniedziałek jej przewodniczącym. Po bokach zasiedli doświadczeni samorządowcy, czyli: Krystyna Wojtoń i Jan Włodarski.

Czy ten wybór mógł kogoś zaskoczyć? Krystyna Wojtoń to nieformalna liderka w tej radzie, co zresztą w kuluarach przyznają jej koleżanki i koledzy. Stanowisko dla niej nie podlegało dyskusji. To właśnie ona zaproponowała już wcześniej, na łamach "Przełomu", kandydaturę 32-letniego prawnika Tomasza Tomaszewskiego na przewodniczącego. Tylko Henryk Kędziora dwukrotnie dopytywał, czy nikt nie chce zgłosić kogoś innego. Nikt nie chciał.

Jeśli chodzi o Jana Włodarskiego, to jest to osoba z komitetu Krystyny Wojtoń. Też nie było kontrkandydatur.

W przypadku przewodniczących i zastępców komisji Krystyna Wojtoń również rozdała karty. Tak, jak chciała, szefem oświatowej została Katarzyna Drabiec (zastępcą - Andrzej Jarczyk), budżetu - Stanisław Kamiński (zastępcą Edward Biel), komunalnej - Jarosław Łukasik (zastępcą Edward Biel), rewizyjnej policjant Andrzej Jarczyk (zastępcą Jerzy Kulczyk).

 

(Łukasz Dulowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%