Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

ZUS przywraca obsługę klientów w Chrzanowie

09.11.2020 11:00 | 4 komentarze | 2 906 odsłony | Tadeusz Jachnicki
Od dzisiaj (9 listopada) Zakład Ubezpieczeń Społecznych przywraca standardową obsługę klientów w Chrzanowie.
4
ZUS przywraca obsługę klientów w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Do dyspozycji nadal pozostaje skrzynka, do której można samodzielnie składać dokumenty, wnioski i pisma - bez kontaktu z pracownikiem ZUS.

Ponadto zakład zachęca do załatwiania spraw przez internet, bez wychodzenia z domu. Wystarczy skorzystać z nowej usługi i zarezerwować e-wizytę. Jest to wideorozmowa z pracownikiem ZUS. Podczas wirtualnej wizyty ekspert odpowie na pytania dotyczące emerytur i rent, zasiłków, ubezpieczeń oraz składek.

Można również skorzystać z Platformy Usług Elektronicznych (PUE). Profil na PUE pozwala załatwić wiele spraw. Poza aktywowaniem bonu turystycznego, można składać wnioski i generować dokumenty z danymi ze swojego konta, m.in. zaświadczenie o niezaleganiu.

Anna Szaniawska z małopolskiego ZUS przypomina, że do dyspozycji jest także ogólnopolska infolinia pod numerem telefonu 22 560 16 00 dostępna w dni robocze (pn.-pt.) w godzinach 7:00-18:00.
Pod numerem tel. 22 11 22 111 natomiast jest specjalna infolinia do obsługi spraw związanych z Polskim Bonem Turystycznym.