Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Społecznicy odebrali nagrody starosty (WIDEO, ZDJĘCIA)

11.09.2023 09:00 | 0 komentarzy | 3 741 odsłony | Michał Koryczan

Podczas piątkowego XII Powiatowego Forum Organizacji Pozarządowych w Wygiełzowie starosta przyznał swoje doroczne nagrody organizacjom i społecznikom.

0
Społecznicy odebrali nagrody starosty (WIDEO, ZDJĘCIA)
Bożena Bierca ze Stowarzyszenia Przyjaciele Staszica odbiera nagrodę "Optimo modo" z rąk wicestarosty chrzanowskiego Bartłomieja Gębali
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

W piątek, 8 września w dworze z Drogini, położonym na terenie skansenu w Wygiełzowie odbyło się XII Powiatowe Forum Organizacji Pozarządowych.

Podczas uroczystości przyznane zostały nagrody starosty chrzanowskiego dla organizacji oraz osób szczególnie angażujących się w działalność na rzecz społeczności lokalnej.

W tym roku nagroda „Optimo modo - w najlepszy sposób", przyznawana dla organizacji pozarządowej wyróżniającej się w działalności na rzecz społeczności lokalnej trafiła do Stowarzyszenia Przyjaciele Staszica.

Organizacja ta powstała w 2014 r. Od początku swojej działalności współpracuje z wieloma organizacjami pozarządowymi, pisze wniosku i pozyskuje fundusze na różne działania i inicjatywy. Dzięki realizowanym przez stowarzyszenie projektom, mieszkańcy powiatu chrzanowskiego mieli okazję oglądać sztuki teatralne z udziałem m.in. słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Każda z wystawianych sztuk zajmowała wysokie miejsce w Małopolskich Spotkaniach Teatrów Małopolskich „Posiady teatralne na Orawie". Stowarzyszenie angażuje się również w pomoc osobom niepełnosprawnym.

Wyróżnienia w ramach nagrody „Optimo modo" otrzymały Stowarzyszenia Przyjaźni Miastu oraz Towarzystwa Oświatowego Ziemi Chrzanowskiej.

Nagrodę „Bonum facere - czynić dobro", dla osoby zasłużonej w budowie społeczeństwa obywatelskiego otrzymały w tym roku: Anna Górska, Józef Haduch, Maria Kramarczyk, Marcin Kobierski, Jolanta Kozyra, Irena Kurzańska, Janina Łukasik, Stanisław Nijaki oraz Irena Pasecka.