Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Ludzie narzekają na nieodśnieżone chodniki. Parkingi też są całe zasypane (ZDJĘCIA)

16.12.2022 16:00 | 11 komentarzy | 6 461 odsłon | Natalia Feluś

Od rana dostajemy informacje od Czytelników o nieodśnieżonych chodnikach, dojściach do przejść dla pieszych i parkingach - także tych w centrach miast.

11
Ludzie narzekają na nieodśnieżone chodniki. Parkingi też są całe zasypane (ZDJĘCIA)
Nieodśnieżone schody przed SP 8 w Chrzanowie. Fot. Czytelniczka Edyta
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W sprawie nieodśnieżonych chodników i schodów przed Szkołą Podstawową nr 8 w Chrzanowie napisała do nas pani Edyta. Z jej relacji wynika, że rodzice interweniowali w tej kwestii w urzędzie miasta, ale nic to nie dało.

- Mimo naszych interwencji w urzędzie i rozmów z dyrekcją szkoły, nadal nikt tam nie odśnieżył. Dzieci się przewracają, ale nikogo to nie obchodzi. Czekają, aż dojdzie do jakiejś tragedii. Wtedy sobie dopiero przypomną, że trzeba tam odśnieżyć. Ja wiem, że teraz jest dużo do odśnieżenia, ale szkoła i przedszkole to są takie miejsca, które w pierwszej kolejności powinny być odśnieżone - pisze Czytelniczka Edyta.

Inny Czytelnik zadzwonił z interwencją dotyczącą Trzebini. Skarżył się, że nie może dojść do przycisku przy przejściu dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Lipcowej, św. Stanisława, 1 Maja i Dąbrowskiego, bo drogę do niego zagradza wielka pryzma śniegu. Dodał, że kilkaset metrów dalej odśnieżony jest cały parking przed Balatonem.

Jednak te w wielu miejscach nie są odśnieżone. Jak parking przy ul. Sikorskiego w Chrzanowie (naprzeciwko Biedronki) czy ul. Zielonej. Pługi śnieżne odśnieżając drogi zawalają śniegiem chodniki. Pieszym w takich warunkach trudno się poruszać. Niejednokrotnie idą gęsiego w wydeptanym korycie między zwałami śniegu po dwóch stronach chodnika.