Z tyle co opublikowanych danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w Polsce wzrosła liczba czytelników. Do bibliotek publicznych przyszło ich o sześć milionów więcej. Powiat chrzanowski ani też Krzeszowice nie wpisuje się w tę tendencję.
Placówki w powiecie odwiedziło w ubiegłym roku, jak wynika z danych GUS, 26 663 czytelników. To o przeszło 700 osób mniej niż rok wcześniej.
Najbardziej na ten spadek zapracowała Trzebinia (spadek o 556 osób). Na minusie znalazł się też Chrzanów (o 96 osób) i Babice (o 81). Mniej czytelników miały również biblioteki w Krzeszowicach.
Wzrosty, choć nieznaczne, odnotowały placówki w Alwerni i Libiążu.
Lepiej wypada samo czytelnictwo.
W powiecie chrzanowskim porównując rok do roku wypożyczono przeszło 8 tysięcy więcej książek.
Mniej niż rok wcześniej wypożyczyli tylko mieszkańcy Alwerni i Babic. Słabiej czytelniczo wypadają też Krzeszowic.
W skali całego kraju najliczniejszą grupę czytelników stanowiły osoby w wieku 25‒44 lat będące najczęściej aktywnymi zawodowo. W porównaniu z poprzednim rokiem odnotowano kilkuprocentowy wzrost w grupach czytelników w wieku: do 12 lat, 45-60 lat oraz powyżej 60 lat.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
22.06.2025
ALTANY, tarasy, wiaty garażowe, pergole, różnego r...
Pseudokibice zatrzymani za pobicie. Wśród nich trzebini
Cóż to cała Polska w pigułce... Jedni "patrioci" obijają twarze drugim "patriotom"... A na dodatek, od sierpnia ta patologia będzie mieć przedstawiciela w Belwederze, jednym słowem po żołniersku - "Czołem Panie Sutenerze!!!"
Maxxym
00:53, 2025-07-06
Mieszkańcy gminy Libiąż wykręcili kilkanaście tysięcy k
1.Serdecznie gratuluję aktywnym. 2. Jaki cel przyświecał uczestnictwu? 3. ile kilometrów wykręcił burmistrz Libiąża, który łaskawie zgodził się przystąpić do programu?
wieśMoczydło
00:27, 2025-07-06
Pseudokibice zatrzymani za pobicie. Wśród nich trzebini
Filip?
bosman
23:49, 2025-07-05
Pobojowisko na Rynku w Alwerni
Drzewa należy wymieniać tak jak ludzi nic nie trwa wiecznie.
Miro
23:23, 2025-07-05
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz