Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Restauratorzy proszą o solidarność: Zamawiajcie choć pizzę…

21.03.2020 18:30 | 3 komentarze | 8 025 odsłon | Marek Oratowski

Lokalni restauratorzy są w trudnym położeniu. Mogą oferować posiłki tylko na wynos. Proszą o zamówienia, by jakoś przetrwali w trudnym czasie epidemii koronawirusa.

3
Restauratorzy proszą o solidarność: Zamawiajcie choć pizzę…
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

„Jest nas około miliona ludzi pracujących w polskiej gastronomii. Walczymy, aby uratować jak najwięcej miejsc pracy. Potrzebujemy Waszej pomocy, choćby niewielkiej. (...) Prosimy Was, zamawiajcie choćby symboliczny, zwykły, polski obiad, pizzę lub cokolwiek innego, co lubicie jeść. Jeśli każdy z Was przeznaczy symboliczne kwoty na posiłki produkowane przez nasze restauracje, to jest szansa, że jakoś przetrwamy ten tragiczny dla naszego biznesu czas. Wierzymy w Solidarność, wierzymy, że nie zostaniemy sami - apelują przedstawiciele branży w odezwie opublikowanej w internecie.

Lokalne firmy kuszą cenami, ofertą dowozu. Z reguły kierowcy dostarczający zamówione pożywienie wyposażeni są w maseczki oraz rękawiczki.

Samorządowcy też próbują wspomóc restauratorów. Na przykład na stronie www.libiaz.pl oraz Fb gminy Libiąż opublikowany został wykaz lokali gastronomicznych, gdzie można zamówić jedzenie na wynos.

- Zachęcamy mieszkańców, by skorzystali z ich usług. Chcemy w ten sposób wesprzeć lokalnych przedsiębiorców w tej kryzysowej sytuacji - apeluje burmistrz Jacek Latko.