Nie masz konta? Zarejestruj się

Poręba Żegoty

Jeździł motocyklem po konstrukcyjnym łuku mostu. Stanie przed sądem

27.09.2021 13:00 | 11 komentarzy | 14 257 odsłon | Tadeusz Jachnicki
Do wybryku doszło na moście Galicyjskim łączącym Małopolskę ze Śląskiem w Chełmku.
11
Jeździł motocyklem po konstrukcyjnym łuku mostu. Stanie przed sądem
Most Galicyjski w Chełmku. Fot. Paweł Waligóra
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak poinformowała oświęcimska policja, dyżurny oświęcimskiej komendy otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Bierunia, dotyczące kilku nastolatków, którzy na moście Galicyjskim w Chełmku budują drewniany podjazd.

- Mundurowi wjechali na ulicę Śląską biegnącą wzdłuż mostu. Zauważyli, że po łuku, stanowiącym element konstrukcji mostu jedzie motocyklista. Zawrócili i skierowali się w stronę, w którą zmierzał. Następnie w trakcie pieszego pościgu zatrzymali go. Sprawca właśnie miał zamiar odjechać. Okazało się, że jest to 19-letni mieszkaniec Poręby Żegoty. Nastolatek nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem, natomiast jego jednoślad marki Yamaha nie był zarejestrowany, ani też nie posiadał ubezpieczenia OC - relacjonuje Małgorzata Jurecka z oświęcimskiej policji.

Policjanci ustalili, że 19-latek ryzykował własnym życiem i zdrowiem, a także stworzył zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, aby nagrać i zamieścić w internecie filmik.

Zebrane w sprawie materiały zostaną przekazane do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu wraz z wnioskiem o ukaranie sprawcy za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, jazdy bez uprawnień i pojazdem niedopuszczonym do ruchu na drogach publicznych.