8 tys. opasek, usługi sąsiedzkie i opiekuńcze w miejscu zamieszkania dla 2,5 tys. osób oraz telemedycyna - to elementy ważnego programu realizowanego dzięki unijnym dotacjom.
- Projekt jest odpowiedzią na potrzeby seniorów i osób niesamodzielnych zamieszkujących terytorium województwa małopolskiego oraz ich opiekunów. Doświadczenie poprzedniej edycji pokazało, jakim był ważnym przedsięwzięciem. Cieszymy się, że udało się uruchomić kolejną edycję wsparcia, wzbogaconą o opiekę wytchnieniową i pilotaż usług telemedycznych - mówi wicemarszałek Łukasz Smółka.Małopolski Tele-Anioł 2.0 realizowany jest przez Województwo Małopolskie w partnerstwie z Caritas Archidiecezji Krakowskiej, Caritas Diecezji Kieleckiej oraz Stowarzyszeniem Europejski Instytut Rozwoju Regionalnego. Jego celem jest objęcie wsparciem osób starszych, niesamodzielnych i z niepełnosprawnościami, które potrzebują pomocy w codziennym funkcjonowaniu. Projekt realizowany będzie do 30 czerwca 2029 r.
Osoby, które chcą być objęci opieką Tele-Anioła, muszą mieszkać na terenie województwa małopolskiego i ze względu na wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagać opieki lub wsparcia, w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego.
Pierwszeństwo udziału w projekcie będą miały osoby z grupy preferowanej do objęcia wsparciem, tj.:
Rekrutacja prowadzona jest w sposób ciągły, w podziale na 14-dniowe cykle rekrutacyjne. Formularz zgłoszeniowy oraz harmonogram cykli rekrutacji dostępny jest na stronie internetowej projektu www.malopolska.pl/teleaniol
Proces rekrutacji składa się z dwóch etapów. W pierwszym - formalnym - na koniec każdego cyklu będą weryfikowane formalnie formularze zgłoszeń i tworzona lista rankingowa, w drugim - pracownicy Tele-Anioła odwiedzą Kandydatów/Kandydatki w ich miejscu zamieszkania i ocenią zasadność przyznania usług projektowych.
Gdzie złożyć wniosek?
Formularze zgłoszeniowe można składać na Dziennikach Podawczych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Krakowie (ul. Racławicka 56, ul. Basztowa 22) lub w jednej z jego Agend Zamiejscowych.
Szczegółowe informacje o projekcie wraz z dokumentami rekrutacyjnymi do pobrania dostępne są na stronie internetowej Tele-Anioła.

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
2080 mieszkańców zawalczyło o wakacje marzeń
W Libiążu nie było loterii. Cała pula poszła do biznesmena, który wygrał nową drogę do jego biznesu. Finito.
Rybka_z_Helu
19:59, 2026-05-21
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Od samego początku to śmierdziało i śmierdzi właśnie mamy pimy pierwsze efekty. W Babicach się połapali i szybko się z tego wycofali, a pozostali brnęli, bo pewnie mieli mieć z tego w przyszłości "owoce"...
Tubylec
19:57, 2026-05-21
Mieszkańcy dostali ostrzeżenie. Chodzi o próby włamań d
Bo pYlicja przechodzi Nadzwyczajne Szkolenie w zakresie mamdatow za nienoszenie maseczek na wypadek gdy pififizer zechce jeszcze zarobic .......... pisywnia cylowa dla jajec
petrus
19:46, 2026-05-21
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Jak libiąscy radni bezrefleksyjnie głosowali 3 lata temu za wniesieniem aportem terenu i budynku do spółki plus zaciągnięcie kredytu to tutaj na forum Przełomu i na profilu gminy trąbiono, że to śmierdzi. To ciśnięto, że te osoby nie mają racji. I s_z_a_m_b_o właśnie wybija. Mamiono radnych niskimi kosztami co już wówczas było bajką. 3 lata i jest potwierdzenie. I co radni, dołożycie teraz że swoich ?
Mieszkaniec_
19:21, 2026-05-21
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz