Wiele wzruszeń dostarczyła uczestnikom uroczystość jubileuszu Liceum Ogólnokształcącego w Krzeszowicach. W sobotę świętowała ją społeczność szkolna.
Przybyło na nią wielu gości, m.in. małopolska kurator oświaty Gabriela Olszowska. Byli również znani w Małopolsce i pochodzący z gminy Krzeszowice goście, wśród nich posłanka Dorota Marek, sekretarz województwa małopolskiego Wojciech Pałka, radny wojewódzki Grzegorz Małodobry, wicestarosta krakowski Wojciech Pogan czy burmistrz Krzeszowic Wacław Gregorczyk. Z rozrzewnieniem wspominali lata, gdy uczyli się w tej szkole.
[FOTORELACJANOWA]5802[/FOTORELACJANOWA]
Pełniący obowiązki dyrektora Marcin Kliś podkreślił, jak dużą rolę odegrało liceum w historii miasta. Wręczył nagrody dyrektora pracownikom szkoły. Odebrał również zaszczytne wyróżnienie – Srebrny Medal Polonia Minor – nagrodę samorządu województwa małopolskiego.
Wicestarosta Wojciech Pogan przekazał mu także statuetkę „Pierścień Powiatu Krakowskiego”.
Z kolei była dyrektor Alicja Milczarek z rąk kurator oświaty Gabrieli Olszowskiej otrzymała najwyższe odznaczenie państwowe przyznawane nauczycielom – Medal Komisji Edukacji Narodowej.
Pogratulowano również uczestnikom konkursu na temat Tadeusza Kościuszki – patrona liceum.
Emerytowani nauczyciele wspominali czasy, gdy zaczynali pracę w szkole, nie kryjąc, że warunki znacznie odbiegały od dzisiejszych.
Podczas uroczystości swoje talenty mieli okazję zaprezentować uczniowie inscenizujący fragmenty „Lalki”, a goście mogli obejrzeć szkołę, powspominać i po oficjalnej części wziąć udział w pikniku przy willi Japonka.
Obchody jubileuszu zakończyło wieczorne spotkanie absolwentów w restauracji Tiffany w Woli Filipowskiej.
[FOTORELACJA]5802[/FOTORELACJA]
Z historii LO w Krzeszowicach
Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach powstało w styczniu 1945 r. z inicjatywy prof. dr Wincentego Danka.
Od października 1945 r. do chwili obecnej, siedziba Liceum mieści się w wybudowanym w latach siedemdziesiątych XIX w., z inicjatywy Zofii Potockiej, "domu gościnnym" przeznaczonym dla kuracjuszy istniejącego tu wówczas uzdrowiska. Rok szkolny 1946/47 Liceum rozpoczęło już z patronem, Tadeuszem Kościuszko. 1 lutego 1975 r. szkoła otrzymała sztandar ufundowany ze składek rodziców i młodzieży oraz wychowanków. W 1984 r. szkołę uhonorowano za całokształt osiągnięć - Medalem Komisji Edukacji Narodowej.
Aktualnie budynek LO wchodzi w skład zabytkowego zespołu parkowo- pałacowego. Został odnowiony i zmodernizowany w 2001 r.. W 2023 r. przy LO powstała sala gimnastyczna.
24.04.2025
WIELOLETNIE doświadczenie, kompleksowe wykonanie i...
22.04.2025
DREWNO opałowe, kominkowe, zrębki, Tel. 572-632-99...
22.04.2025
WYCINKA drzew, zrębkowanie, mulczowanie, Tel. 572-...
2 0
sam kwiat dziewicy prawicy. Poziom edukacji zerowy.
0 0
Nietrudno nie zgodzić się z Vimo - szkoła nijaka, kadra pedagogiczna... bez komentarza. Chociaż i w takim miejscu można znaleźć rodzynka, dlatego z tego miejsca chciałbym serdecznie pozdrowić Panią Renatę Góralczyk. Z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że była Pani jedynym, prawdziwym nauczycielem, jakiego spotkałem na swojej drodze. Bardzo Pani dziękuję.
0 0
Czyli impreza tzn. bal w dniu żałoby narodowej się odbyła?
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz