Zadanie zrealizowało Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe Berny & Berny z Jankowic. Gmina Babice pozyskała na ten cel dofinansowanie z programu Polski Ład w wysokości 4,6 miliona złotych.
W nowym ośrodku odbyły się już odbiory techniczne i końcowe. Parterowy budynek jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Układ pomieszczeń był konsultowany z lekarzami pod kątem lokalizacji gabinetów specjalistycznych.
W budynku, z osobnym wejściem, znajdzie się również apteka. Zmodernizowana i poszerzona została droga, przy której powstał obiekt. Przebudowana została także sieć wodociągowa. Przy budynku znalazło się 28 miejsc parkingowych, w tym trzy dla niepełnosprawnych.
Mieszkańcy zastanawiają się, kto poprowadzi ośrodek. Wcześniej działało w Zagórzu lekarskie małżeństwo Kadłuczków.
- Do połowy lutego wystosujemy zapytania ofertowe dla podmiotów zainteresowanych dzierżawą ośrodka i apteki. Na pewno obecna sytuacja nie jest łatwa, bo Narodowy Fundusz Zdrowia nie rozpisuje dodatkowych konkursów. Dlatego to nie jest tak, że z lewa i prawa dobijają się podmioty, który chciałyby prowadzić taką działalność. Tym bardziej, że myślimy raczej o zwiększeniu liczby specjalistów, niż ich redukcji. Mamy już teraz taką sytuację, że mieszkańcy Alwerni, czy Zatora przepisują się do ośrodka w Zagórzu, bo czas oczekiwania na termin do specjalisty jest tam stosunkowo krótki – tłumaczy wójt Radosław Warzecha.
Dodaje, że najbardziej kluczowe dla mieszkańców jest to, by w ośrodku przyjmowali lekarze o ważnych dla mieszkańców specjalizacjach. Takich jak neurolog, kardiolog, laryngolog, czy okulista. Liczy, że na początku marca zapadnie decyzja, kto będzie dzierżawcą. A wybrany podmiot jak najszybciej wyposaży nowe pomieszczenia w meble i sprzęt i rozpocznie działalność.

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
Tak bawią się dorośli w Myślachowicach! Impreza przycią
Ludzie chca rozrywki . Nie tylko tyrac i oszczedzac.
Paul
17:36, 2026-05-22
Absurd wokół Dino w Libiążu
Absurd za absurdem. Libiąż słynny jest z tego. Mnóstwo utopionych pieniędzy, wątpliwej jakości inwestycje...ale sukcesy władz odpiane. Strach się bać...
Masza
15:47, 2026-05-22
Absurd wokół Dino w Libiążu
Nasuwa się pytanie, czy ktoś się temu dziwi? Przecież Libiąż słynie z absurdów. Nieudanych inwestycji jest po kokardy. Włodarze miasta za nic mają głos
Masza
15:44, 2026-05-22
Absurd wokół Dino w Libiążu
Faktycznie to jakiś dramat, ktoś stawia sklep, a nie doprowadza do przebudowy drogi, by można było sklep zaopatrzać. Chyba najpierw powinna być zmiana drogi, później stawiany sklep. Nasuwa się pytanie czy to samo czeka sklep Dino powstający na ul. Śląskiej w Chrzanowie. Czy tam tir zmieści się i wjedzie, wyjedzie czy też będą problemy.
Nela
15:18, 2026-05-22
WYRÓŻNIONE KOMENTARZE
12 2
Równie ważny jak specjaliści jest lekarz rodzinny i pediatra, a o tym nikt nie mówi i nie pisze. Ciekawe, z daleka przyjeżdżają pacjenci do specjalistów, ale za to Zagorzanie muszą daleko szukać podstawowej opieki. I to jest problem, bo każdy wolałby bliżej. Tym bardziej przy braku odpowiedniej komunikacji w gminie Babice.
Pozostałe komentarze
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz