Nowoczesna aparatura laparoskopowa trafiła do chrzanowskiej lecznicy. Będzie służyć przede wszystkim do skomplikowanych operacji onkologicznych.
Wieża to najnowszy sprzęt z możliwością wykorzystania przede wszystkim w operacjach ginekologicznych.
- Najczęstszym nowotworem ginekologicznym jest nowotwór błony śluzowej trzonu macicy. Obecnie leczenie opiera się na usunięciu narządu rodnego z pobraniem węzłów wartowniczych, czyli pierwszych, które mogą wykazać przerzuty nowotworu. Zamiast robić systemowe usunięcie węzłów chłonnych, które jest zabiegiem bardziej obciążającym pacjentkę i dającym większe ryzyko powikłań, usuwamy tylko pojedyncze węzły chłonne. Operujemy zgodnie najnowocześniejszymi trendami i zaleceniami naukowymi – tłumaczy dr n. med. Maciej Bodzek ordynator oddziału ginekologiczno - położniczego w chrzanowskim szpitalu.
Sprzęt może być również używany przy rozległych zabiegach endometriozy, gdzie koniecznością jest np. resekcja fragmentu jelita. Służy do analizy ukrwienia jelita i jego precyzyjnego zespolenia.
Wieżę laparoskopową będą również używać chirurdzy. Chodzi m.in. o onkologiczne operacje piersi, a także resekcji jelita, żołądka.
- Mamy także możliwość operowania w opcji trójwymiarowej. To przyszłościowe przygotowanie do operacji robotycznych, gdzie również obraz jest trójwymiarowy – mówi lekarz.
Wieża laparoskopowa kosztowała blisko 1 mln zł. Zakup sfinansowało chrzanowskie starostwo.
::addons{"type":"youtube","url":"https://www.youtube.com/watch?v=iwHpHf_6hmk"}
Czytaj także:
Wilki podchodzą pod sklep, kościół i remizę
Nowa górka ze zjeżdżalnią i ścianką wspinaczkową powstaje w Chrzanowie

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
2080 mieszkańców zawalczyło o wakacje marzeń
W Libiążu nie było loterii. Cała pula poszła do biznesmena, który wygrał nową drogę do jego biznesu. Finito.
Rybka_z_Helu
19:59, 2026-05-21
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Od samego początku to śmierdziało i śmierdzi właśnie mamy pimy pierwsze efekty. W Babicach się połapali i szybko się z tego wycofali, a pozostali brnęli, bo pewnie mieli mieć z tego w przyszłości "owoce"...
Tubylec
19:57, 2026-05-21
Mieszkańcy dostali ostrzeżenie. Chodzi o próby włamań d
Bo pYlicja przechodzi Nadzwyczajne Szkolenie w zakresie mamdatow za nienoszenie maseczek na wypadek gdy pififizer zechce jeszcze zarobic .......... pisywnia cylowa dla jajec
petrus
19:46, 2026-05-21
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Jak libiąscy radni bezrefleksyjnie głosowali 3 lata temu za wniesieniem aportem terenu i budynku do spółki plus zaciągnięcie kredytu to tutaj na forum Przełomu i na profilu gminy trąbiono, że to śmierdzi. To ciśnięto, że te osoby nie mają racji. I s_z_a_m_b_o właśnie wybija. Mamiono radnych niskimi kosztami co już wówczas było bajką. 3 lata i jest potwierdzenie. I co radni, dołożycie teraz że swoich ?
Mieszkaniec_
19:21, 2026-05-21
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
2 0
Tylko kto będzie opiekował się tymi pacjentami jak zabraknie salowych i pielęgniarek?
0 0
Uśmiechnięta władza a pracownicy na bruk. Tak trzymać.
0 0
A ten z prawej strony to kto? Pręży się tak, jakby to on był fundatorem tego nowego aparatu!
2 0
To tylko starosta który uśmiecha się do ludzi a współpracowników traktuje jak zło konieczne
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz