ALWERNIA. Zobacz, co budowlańcy zrobili z Rynkiem - przelom.pl
Zamknij

ALWERNIA. Zobacz, co budowlańcy zrobili z Rynkiem

06:56, 14.09.2013
Skomentuj Marcin Lichorowicz, inżynier budowy, dogląda ostatnich prac na alwerniańskim Rynku Marcin Lichorowicz, inżynier budowy, dogląda ostatnich prac na alwerniańskim Rynku

Dwa tygodnie zostały do terminowego zakończenia rewitalizacji historycznego centrum miasteczka. Już teraz można zaryzykować stwierdzenie, że będzie to najbardziej klimatyczny Rynek w powiecie chrzanowskim.

Inwestycja, kosztująca ponad 2 mln zł, jest już prawie na finiszu. Robotnicy z krzeszowickiej firmy BRUKMAN plantują teren na całym Rynku, wykonują jeszcze alejkę od strony ośrodka kultury.

- Nie jesteśmy fotogeniczni. Jakbyśmy wiedzieli, że gazeta przyjedzie, to byśmy, kurde, krawatki ubrali - rzucają panowie układający kostkę brukową wzdłuż wschodniej pierzei.

- W poniedziałek zabieramy się za montaż małej architektury: gablot, ławek, koszy na śmieci, stojaków na rowery. W przyszłym tygodniu rozpoczynamy też nasadzenia. Przykładowo ma być około czterysta róż wokół środkowej płyty - mówi Marcin Lichorowicz, inżynier budowy z firmy BRUKMAN.

Wystarczy spojrzeć choćby na zdjęcie, wykonane z pierwszego piętra ośrodka kultury, zamieszczone w galerii poniżej, by stwierdzić, że zarośnięty do tej pory alwerniański Rynek stał się całkiem ładnym miejscem.

Łukasz Dulowski

(red)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(4)

Łukasz DulowskiŁukasz Dulowski

0 0

Wszystko się zgadza. Niemniej jednak ten historyczny plac, zgodnie z obowiązującymi danymi adresowymi, jest nazywany Rynkiem i tak należy go określać w artykułach prasowych. Przykładowo ośrodek kultury mieści się w kamienicy przy Rynku 3. Inną sprawą jest ożywienie tego miejsca w najbliższej przyszłości.

13:04, 14.09.2013
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

llllll

0 0

z wiki: Rynek był przestrzenią wymiany handlowej i miejscem, w którym zbiegały się drogi prowadzące do miasta. Lokalizowano przy nim ratusz - siedzibę władz miejskich – a w jego pobliżu najczęściej także główną świątynię miasta. Na terenach dzisiejszej Polski układ przestrzenny rynku, jego funkcja i zadania związane były z przyjęciem prawa niemieckiego (najczęściej magdeburskiego). Inne zabudowania typowe dla rynków to sukiennice, kramy i ławy chlebowe, waga, a także pręgierz i studnia.

Rynek w Alwerni nie spełnia żadnej z funkcji rynku, a wygląd ma teraz typowo parkowy.
Może będzie ładnie ale będzie pusto i nudno.

12:53, 14.09.2013
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Łukasz DulowskiŁukasz Dulowski

0 0

Proszę zwrócić uwagę, że Alwernia ma małomiasteczkowy klimat i nie potrzeba jej wybrukowanego w całości, pozbawionego drzew Rynku. Zresztą, centrum miasteczka już dawno przeniosło się w rejon osiedla Chemików.

10:50, 14.09.2013
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

llllll

0 0

To nie rynek, tylko park w centrum miasta.

09:01, 14.09.2013
Odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%