Francuzi odwiedzili Myślachowice - przelom.pl
Zamknij

Francuzi odwiedzili Myślachowice

15:47, 17.06.2009
Skomentuj Uczestnicy wypadu rowerowego z Besancon do Tweru Uczestnicy wypadu rowerowego z Besancon do Tweru

MYŚLACHOWICE. Jadą z Francji do Rosji. Większość na rowerach. W środę dotarli do powiatu chrzanowskiego, gdzie zatrzymali się by nabrać sił na dalszą podróż, liczącą blisko 3 tys. kilometrów.

MYŚLACHOWICE. Jadą z Francji do Rosji. Większość na rowerach. W środę dotarli do powiatu chrzanowskiego, gdzie zatrzymali się by nabrać sił na dalszą podróż, liczącą blisko 3 tys. kilometrów.

22 osoby z francuskiego departamentu Doubs (przy granicy ze Szwajcarią) wyruszyły 9 czerwca z Besancon. Cel podróży - jego miasto partnerskie, podmoskiewski Twer. Po przemierzeniu dróg w Niemczech i Czechach, 15 czerwca dotarli do Polski. Po jednodniowym odpoczynku, w środę odwiedzili Myślachowice.

- Stefan Szewczuk jest najbliższym kuzynem mojego męża Adama. Od dzieciństwa mieszka we Francji. Utrzymujemy stały kontakt, często się odwiedzamy. Kiedy dowiedzieliśmy się, że weźmie udział w wypadzie rowerowym do Rosji, zaprosiliśmy ich w nasze strony - mówi Teresa Szczygieł z Myślachowic.

- Gdy zapoznałem się z trasą, od razu powiedziałem, że koniecznie musimy ustalić ją tak, by wstąpić do mojej rodziny - podkreśla mieszkający na co dzień w Valdon, Stefan Szewczuk.

Przygotowania do wypadu rowerowego trwały kilka tygodni. Dla uczestników długodystansowe podróże nie są żadną nowością, każdy z nich praktycznie codziennie wsiada na rower. Jeszcze przed wyruszeniem od strony logistycznej wszystko było zapięte na ostatni guzik.

- Większość napotkanych osób pukała się w czoło, kiedy dowiedziała się, co robimy. Średnio na godzinę przemierzamy 25 kilometrów. Widzę, że w Polsce jest masa remontów dróg, przez co nie najlepiej się po nich jedzie. Ale w Rosji pewnie będzie jeszcze gorzej - przypuszcza Stefan Szewczuk.

Zgodnie z planem do Tweru mają dotrzeć 28 czerwca.
(MK)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej zdjęć z pobytu Francuzów w Myślachowicach

(red)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Nowa książka o Helenie Kmieć z Libiąża

Dokładnie wiedziała na co się pisze.

dede

08:16, 2025-05-13

88 lat temu na Grunwaldzkiej w Chrzanowie

Pisząc dzisiaj o szarości i biedzie w czasach PRL, warto unikać dokonywania manipulacji polegajacej na porównywaniu poziomu życia "wtedy" (lata 60/70) z tym poziomem dziś. Warto natomiast porównać z poziomem życia w innych krajach. Wystarczy nieco poczytać czy pooglądać zdjęcia i filmy z Francji, Włoch czy Hiszpanii. Tylko nie porównywać polskiej wiochy z Paryżem, a porównać ją z wiochą w Masywie Centralnym, Pirenejach czy na włoskim południu. Rażących różnic nie widać, a dzielnice willowe u nas też się budowały. Oczywiście łatwiej wrzucić zdjęcie pustej półki sklepowej zastawionej butelkami z octem, zrobione w czasach najgłębszego kryzysu. Ja tam pamiętam te półki jako tako zapełnione z towarami, w tym takimi, na wiele których nie było nas w domu stać. Na szkolnych apelach (było coś takiego - lata 60-te) kierownik szkoły nie raz wymachiwał bułką z szynką przyniesioną przez sprzątaczkę ze śmietnika, wygłaszając okolicznościowe przemówienie w stylu; "wasi rodzice ciężko pracują, a wy ....". Po co więc ta ideologiczna przesada w prawie każdym tekście o tamtych latach? Prawdą jest, że nie było komórek, netu, komputerów i paru innych rzeczy, tylko że gdzie indziej też ich nie było.

stary zgred

07:57, 2025-05-13

Nowa książka o Helenie Kmieć z Libiąża

Panie Oratowski i reszta! Szybkie szkolenie z edytorstwa konieczne!!

Złoty pył.

23:13, 2025-05-12

88 lat temu na Grunwaldzkiej w Chrzanowie

Przypomnę że od 1945 r do 1989 czyli w tym szarym komunistycznym kraju bez ,, radości" I dobrobytu jak tutaj Przełom pisze przybyło nas około 15 milionów ludzi. Od 1989 w zachodnim dobrobycie hehe nie przybywa nic a nawet ubywa nam ludności. Więc przestańcie prać młodym mózgi jak to było źle. Lata 70 były naprawdę na wysokim poziomie jak na tamte czasy i to w każdej dziedzinie. Do tej pory nie rozkradli tego co wtedy powstało

Ogień

22:11, 2025-05-12

0%