Tłumy na parkingu w Chrzanowie. Harcerze pojechali do Szarego Dworu (WIDEO, ZDJĘCIA) - przelom.pl

Przełom Online

Zamknij

Tłumy na parkingu w Chrzanowie. Harcerze pojechali do Szarego Dworu (WIDEO, ZDJĘCIA)

Łukasz Dulowski 08:00, 02.07.2023 Aktualizacja: 00:35, 18.10.2025
2  Tłumy na parkingu w Chrzanowie. Harcerze pojechali do Szarego Dworu… Przed wyjazdem na obóz harcerski do Szarego Dworu

Trzy tygodnie na obozie harcerskim nad morzem spędzi 122 harcerzy z chrzanowskiego Hufca ZHP.

Zbiórka przed autokarową podróżą miała miejsce w sobotę wieczorem na parkingu przy ul. ks. Kamieńskiego. Rodzice żegnali swoje pociechy.

- 122 dzieci jedzie w tym roku. Razem z kadrą będzie w Szarym Dworze jakieś 160-170 osób - mówił Sławomir Lament z Hufca ZHP Chrzanów. - W programie jest nie tylko to, co się ogólnie kojarzy z harcerstwem, ale też po prostu dobra zabawa - podkreślił.

Szary Dwór to niewielka kaszubska wioska, od prawie 40 lat kojarząca się z harcerzami ziemi chrzanowskiej.

Na obozie harcerskim można nauczyć się: rozpalić ognisko za pomocą krzesiwa i ugotować na nim wodę, rozbić namiot i rozłożyć całe jego wyposażenie, posługiwać się prostymi narzędziami (młotek, piła). Młodzież uczy się też orientacji w terenie za pomocą kompasu i znaków patrolowych, wyznaczania odpowiedniego azymutu, pierwszej pomocy w różnych sytuacjach i wielu innych przydatnych umiejętności, które można wykorzystać na co dzień (tj. pranie, sprzątanie i pomaganie). Codzienność obozowa to także śpiewy, pląsy i zabawy. Obóz w Szarym Dworze na pewno każdego roku gwarantuje przeżycie wielkiej przygody.

::video{"type":"single","item":"7855"}

(Łukasz Dulowski)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (2)

pedromapedroma

0 0

Czy tą kolonię można jeszcze nazywać obozem harcerskim? Mam wątpliwość czy, ta młodzież i dzieci mają coś wspólnego z harcerstwem.

13:55, 02.07.2023
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

kattebushkattebush

0 0

@pedroma - rozwieję Twą wątpliwość. Tak, te dzieci i ta młodzież to harcerze.

16:20, 02.07.2023
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Mecenas Jan Hoffman kandyduje na prezydenta

Zauważyłem że,kiedy pojawia się w tekście....gdziekolwiek dwa słowa Koalicja Obywatelska...pojawia się Pani z artykułem informacjami...natomiast jednocześnie NIGDZIE Pani nie napiszę złych chwilach tejże partii politycznej,o pomysłach i jeśli nawet przyjdzie...taki moment obiera lub obierze Pani w słowa, które przykryją cały ten bajzel...i to nie są już wolne Media,a człowiek myśląc:"Przełom się sprzedał"...dlatego jeśli nie będzie dzików,nie będzie kiedyś Ukrainy, będzie zgoda...to gwarantuje, że być może kiedyś dziennikarze zaczną pisać o poważnych problemach i jak Je rozwiązać...lub napiszę o tych zaniedbaniach (jak to miało miejsce na PKP-ie w Libiążu)bo tego nikt nie roztrząsał,ale temat o kładce był... PRZYPADEK? Nie sądzę,po prostu LEWACTWO kupuję MEDIA WSZĘDZIE MASAKRA... KIEDYŚ LUDZIE BĘDĄ ZAŁĄCZAĆ TV TYLKO PO TO ABY SŁYSZEĆ TO PiS albo to Wina Tuska...TAKI MAMY CHORY KLIMAT

Szczery

02:28, 2026-06-10

Strzelanie dla sportu, mieszkańcy się boją zabłąkanej k

Gdzie jest ta strzelnica na tym Wapienniki? Bo szukam w internecie i nic znaleźć nie potrafię. Z okolic Wolbromia bym się na nią wybrał z moim sprzętem i amunicją. Postrzelał bym na długim dystansie 100 - 200m.

Ludwik

00:43, 2026-06-10

Na 800 metrach drogi będzie nowy asfalt

To zdjecie jest zabiste

Photo loto

23:54, 2026-06-09

Mecenas Jan Hoffman kandyduje na prezydenta

To doradza radzie czy burmistrzowi?

Peter

22:47, 2026-06-09

0%