Dr hab. Małgorzata Michel z Krzeszowic z ogólnopolską nagrodą im. Janusza Korczaka - przelom.pl
Zamknij

Dr hab. Małgorzata Michel z Krzeszowic z ogólnopolską nagrodą im. Janusza Korczaka

08:00, 13.05.2022 Ewa Solak
Skomentuj Małgorzata Michel (z dyplomem). Od lewej: prezeska ZUS Gertruda Uścińska; dziennikarka Katarzyna Stoparczyk; prezes grupy ANG S.A Artur Nowak- Gocławski. FOT. z archiwum Małgorzaty Michel Małgorzata Michel (z dyplomem). Od lewej: prezeska ZUS Gertruda Uścińska; dziennikarka Katarzyna Stoparczyk; prezes grupy ANG S.A Artur Nowak- Gocławski. FOT. z archiwum Małgorzaty Michel

Mieszkanka Krzeszowic znalazła się wśród osób najbardziej zaangażowanych w pomoc i edukację wykluczonych społecznie dzieci.

Nagrodę im. Janusza Korczaka otrzymują osoby publiczne kierujące się korczakowskimi wartościami, instytucje oraz lokalni liderzy. To jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń łączących środowiska edukacyjne i społeczne w Polsce. Przyznaje je Uczelnia Korczaka, jedna z najstarszych uczelni niepublicznych w kraju.

Wśród osób publicznych w tym roku nagrodę otrzymała m.in.: Wanda Traczyk-Stawska- powstańczyni warszawska, wieloletnia nauczycielka, a także siostra Małgorzata Chmielewska, społeczniczka, prezeska Fundacji Domy Wspólnoty chleb Życia.

W kategorii lokalni liderzy edukacji dostała ją Małgorzata Michel z Krzeszowic, badaczka, zajmująca się naukowo m.in. "dziećmi ulicy" jako niewidzialną grupą społeczną.

Od wielu lat angażuje się w pomoc i wsparcie dzieci żyjących w patologicznych rodzinach.

Jest prof. UJ, pracuje w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jej zainteresowania naukowe i badawcze koncentrują się wokół zagadnień związanych z edukacją, wychowaniem oraz terapią dzieci i młodzieży wykluczonych oraz społecznie niedostosowanych. Jest autorką artykułów i książek z zakresu pedagogiki resocjalizacyjnej, między innymi "Streetworking. Aspekty teoretyczne i praktyczne"; "Lokalny system profilaktyki społecznej i resocjalizacji nieletnich"; "Gry uliczne w wykluczenie społeczne w przestrzeni miejskiej. Perspektywa resocjalizacyjna", a także "Pałacowe dzieci".

Więcej na jej temat będziecie mogli przeczytać w jednym z najbliższych wydań "Przełomu"

O wszystkich nagrodzonych "Korczakami" możecie przeczytać TUTAJ

(Ewa Solak)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%