Sprawa biblioteki na złej drodze - przelom.pl
Zamknij

Sprawa biblioteki na złej drodze

06:49, 16.05.2019
Skomentuj Pełna sala Domu Ludowego w Kwaczale podczas uroczystej sesji rady miejskiej z okazji 150-lecia tamtejszej biblioteki Pełna sala Domu Ludowego w Kwaczale podczas uroczystej sesji rady miejskiej z okazji 150-lecia tamtejszej biblioteki

- Pozycja naszej biblioteki powinna być wyższa. Niestety, nie tak dawno weszliśmy na złą drogę, ale na szczęście zatrzymaliśmy się na niej i mam nadzieję, że z pomocą pani burmistrz całkiem zawrócimy z tej drogi - mówił radny Henryk Kędziora podczas uroczystej sesji z okazji obchodów 150-lecie biblioteki w Kwaczale.

W ten sposób przypomniał bojkotowaną przez radnych z Kwaczały decyzję poprzedniego burmistrza, w wyniku której kwaczalska biblioteka została przeniesiona do mniejszych pomieszczeń w szkole. Dla wielu mieszkańców była to degradacja jednej z najstarszych tego typu placówek w województwie małopolskim.

Podczas środowej sesji w Domu Ludowym w Kwaczale została przypomniana historia biblioteki w Kwaczale, założonej przez Józefa Patelskiego, uczestnika Powstania Listopadowego i Powstania Styczniowego. Jego sylwetkę przedstawił historyk Kamil Bogusz.

W Domu Ludowym w Kwaczale można obejrzeć bardzo ciekawą wystawę pamiątek związanych m.in. z działalnością biblioteki.

 

(Łukasz Dulowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

88 lat temu na Grunwaldzkiej w Chrzanowie

Przypomnę że od 1945 r do 1989 czyli w tym szarym komunistycznym kraju bez ,, radości" I dobrobytu jak tutaj Przełom pisze przybyło nas około 15 milionów ludzi. Od 1989 w zachodnim dobrobycie hehe nie przybywa nic a nawet ubywa nam ludności. Więc przestańcie prać młodym mózgi jak to było źle. Lata 70 były naprawdę na wysokim poziomie jak na tamte czasy i to w każdej dziedzinie. Do tej pory nie rozkradli tego co wtedy powstało

Ogień

22:11, 2025-05-12

Bezrobotni pracują za 12 złotych za godzinę

Ale za to ten pajac z PO Jerzy Kasprzyk dyrektor który na targu kupił wykształcenie jeździ nowiutkim BMW. Brawo POwcy,a ludzie powinni mu splunąć w tę POwską facjatę.

Tak dla Polski

21:57, 2025-05-12

Miłość do klasyków jest jak postępująca choroba

Wreszcie jakis wartosciowy artykul na tym pozal sie Boze portaliku.

Jan66

21:28, 2025-05-12

88 lat temu na Grunwaldzkiej w Chrzanowie

Też nie pamietam jakiejś atmosfery przygnębienia, smutku czy żałoby. Obiektywnie przyznaję, że żałoby po śmierci Józefa Stalina czy Bolesława Bieruta nie pamiętam, za to pamiętam lata 60/70/80. Na co dzień ludzie żyli sobie zwyczajnie. Może i niewątpliwie biedniej, ale spontanicznej radości i optymizmu było nawet więcej niż teraz. Podobno miarą optymizmu społeczeństwa jest liczba samobójstw i liczba urodzin. Dzieci rodziło się ze dwa razy więcej, a samobójstw było kilka razy mniej.

stary zgred

21:22, 2025-05-12

0%