TRZEBINIA. Pomysł na zniżki dla rodzin wielodzietnych - przelom.pl
Zamknij

TRZEBINIA. Pomysł na zniżki dla rodzin wielodzietnych

11:40, 21.02.2013
Skomentuj Z inicjatywa wprowadzenia w Trzebini karty zniżkowej dla rodzin wielodzietnych wyszedł radny Tomasz Kobierecki Z inicjatywa wprowadzenia w Trzebini karty zniżkowej dla rodzin wielodzietnych wyszedł radny Tomasz Kobierecki

Rodzinom przynajmniej z trojgiem dzieci radni chcą zafundować zniżki do kina, na basen, a nawet ulgi w opłatach za śmieci czy przejazdach komunikacją miejską.

Rodzinom przynajmniej z trojgiem dzieci radni chcą zafundować zniżki do kina, na basen, a nawet ulgi w opłatach za śmieci czy przejazdach komunikacją miejską.

Z inicjatywą wprowadzenia w gminie tzw. Karty Dużej Rodziny 3 Plus wyszedł najmłodszy członek trzebińskiej rady Tomasz Kobierecki. Upoważniałaby ona zarówno rodziców, jak i dzieci do zniżek. Podobne karty, jak zaznacza, funkcjonują między innymi w Tychach, Bytomiu, Grodzisku Mazowieckim, Wrocławiu, Zielonce czy Łowiczu.

- To ma być pomoc nie tylko dla rodzin ubogich, ale także dla tych, które mają przynajmniej troje dzieci - mówi pomysłodawca.

Radni z komisji zdrowia inicjatywę uważają za słuszną. Na razie nie wiedzą jednak, ile rodzin mogłoby z karty skorzystać i ile realizacja całego projektu kosztowałaby budżet.

- Na podstawie ankiet przeprowadzonych w szkołach podstawowych szacujemy, że w gminie jest około 220 rodzin przynajmniej z trojgiem dzieci. To jednak wstępne dane - przyznaje Alicja Kaim, naczelnik wydziału zdrowia i współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Radni oczekują konkretnych wyliczeń i opinii szefów Trzebińskiego Centrum Kultury czy Miejskiego Zarządu Nieruchomości.

- To dobry moment na taką kartę. Od lipca ma obowiązywać stała opłata za śmieci naliczana na każdego członka rodziny. To mocno obciąży budżety rodzin wielodzietnych. Dzięki zniżkom moglibyśmy im pomóc - podpowiada przewodniczący komisji zdrowia Jacek Woch.

Szerzej na ten temat w najbliższym wydaniu gazety.

(AJ)


(red)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

jatomekjatomek

0 0

Mam nadzieję że rada sfinansuje to z diet a nie z podatków. Przykład da ww radny. Pokaż kobierecki że masz klasę.

22:19, 22.02.2013
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WochuWochu

0 0

Urząd Skarbowy już się wypowiedział na ten temat. Od takiej ulgi trzeba zapłacić podatek. Trzeba będzie więc rejestrować każdą wizytę na basenie, kinie itp. osób korzystających z takiej karty. Nie ułatwia to sprawy.

14:04, 21.02.2013
Odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

88 lat temu na Grunwaldzkiej w Chrzanowie

Pisząc dzisiaj o szarości i biedzie w czasach PRL, warto unikać dokonywania manipulacji polegajacej na porównywaniu poziomu życia "wtedy" (lata 60/70) z tym poziomem dziś. Warto natomiast porównać z poziomem życia w innych krajach. Wystarczy nieco poczytać czy pooglądać zdjęcia i filmy z Francji, Włoch czy Hiszpanii. Tylko nie porównywać polskiej wiochy z Paryżem, a porównać ją z wiochą w Masywie Centralnym, Pirenejach czy na włoskim południu. Rażących różnic nie widać, a dzielnice willowe u nas też się budowały. Oczywiście łatwiej wrzucić zdjęcie pustej półki sklepowej zastawionej butelkami z octem, zrobione w czasach najgłębszego kryzysu. Ja tam pamiętam te półki jako tako zapełnione z towarami, w tym takimi, na wiele których nie było nas w domu stać. Na szkolnych apelach (było coś takiego - lata 60-te) kierownik szkoły nie raz wymachiwał bułką z szynką przyniesioną przez sprzątaczkę ze śmietnika, wygłaszając okolicznościowe przemówienie w stylu; "wasi rodzice ciężko pracują, a wy ....". Po co więc ta ideologiczna przesada w prawie każdym tekście o tamtych latach? Prawdą jest, że nie było komórek, netu, komputerów i paru innych rzeczy, tylko że gdzie indziej też ich nie było.

stary zgred

07:57, 2025-05-13

Nowa książka o Helenie Kmieć z Libiąża

Panie Oratowski i reszta! Szybkie szkolenie z edytorstwa konieczne!!

Złoty pył.

23:13, 2025-05-12

88 lat temu na Grunwaldzkiej w Chrzanowie

Przypomnę że od 1945 r do 1989 czyli w tym szarym komunistycznym kraju bez ,, radości" I dobrobytu jak tutaj Przełom pisze przybyło nas około 15 milionów ludzi. Od 1989 w zachodnim dobrobycie hehe nie przybywa nic a nawet ubywa nam ludności. Więc przestańcie prać młodym mózgi jak to było źle. Lata 70 były naprawdę na wysokim poziomie jak na tamte czasy i to w każdej dziedzinie. Do tej pory nie rozkradli tego co wtedy powstało

Ogień

22:11, 2025-05-12

Bezrobotni pracują za 12 złotych za godzinę

Ale za to ten pajac z PO Jerzy Kasprzyk dyrektor który na targu kupił wykształcenie jeździ nowiutkim BMW. Brawo POwcy,a ludzie powinni mu splunąć w tę POwską facjatę.

Tak dla Polski

21:57, 2025-05-12

0%