Wkrótce zaczną obowiązywać nowe limity osób podróżujących autobusami ZKKM w Chrzanowie.
Obecnie, zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, środkiem publicznego transportu zbiorowego można przewozić jednocześnie nie więcej osób niż wynosi 100 proc. liczby miejsc siedzących albo 50 proc. liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących. W tym drugim przypadku połowa miejsc siedzących ma być niezajęta.
Jak informuje ZKKM w Chrzanowie, w związku z tym, że powiat chrzanowski znalazł się w strefie czerwonej, od 17 października (sobota) zmniejszone zostają limity pasażerów w autobusach.
Przewozić można będzie w tym samym czasie nie więcej osób niż wynosi 50 proc. liczby miejsc siedzących albo 30 proc. liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących (co najmniej połowa miejsc siedzących ma być niezajęta)
Przy drzwiach do każdego autobusu oraz wewnątrz umieszczone będą informacje o dopuszczalnej liczby pasażerów dla danego typu pojazdu.
ZKKM przypomina o obowiązku zasłaniania nosa i ust w środkach transportu publicznego.
Przeczytaj również:
Koronawirus. Powiat chrzanowski w strefie czerwonej, jak połowa Polski
Wypadek w centrum Trzebini. Kobieta w szpitalu
Piłkarze z Trzebini w drodze po rekord
Koronawirus. Mecz chrzanowskiej A-klasy przełożony
Sina Kapusta17:23, 15.10.2020
Twoje serce przypomina - piechotą zdrowiej! Zwłaszcza w obwiązanej szmatą twarzy!
jakur17:43, 15.10.2020
Zawsze będę zachwalał Komunikacje osobistą, a nie zbiorową. Na 100% wiem, że dojadę tam gdzie się wybieram.
22.06.2025
ALTANY, tarasy, wiaty garażowe, pergole, różnego r...
Mieszkanka Żarek podwójną medalistką mistrzostw Europy
Mmmm...
Jan
16:08, 2025-07-01
Wstrząsy z kopalni. W remizie będzie spotkanie
Problem zniknie, jak wreszcie Janina ZOSTANIE ZAMKNIĘTA! I to jest JEDYNE rozwiązanie problemu wstrząsów. Tak i tylko tak! ZAMKNĄĆ JANINIE!
Herr Helmut
15:38, 2025-07-01
Mobilne USG pomogło uratować seniora z Chrzanowa
Ile ten pan doktor.tuli w prywatnym gabinecie zamiast pomagać w szpitalu.Napiszecie?
Bążur
15:27, 2025-07-01
45 milionów złotych na rozbudowę psychiatrii
BRAWO !!! To jest świetna wiadomość bo psychiatria w Polsce jest w opłakanym stanie.
Czytelniczka
14:12, 2025-07-01