Pojedynek na zebrania w centrum Trzebini. Czarne damy w tle - przelom.pl
Zamknij

Pojedynek na zebrania w centrum Trzebini. Czarne damy w tle

Alicja MolendaAlicja Molenda 23:14, 01.04.2025 Aktualizacja: 07:50, 02.04.2025
Skomentuj Marzena Jewułą i Monika Kłak-Gorlewicz podczas wyborów osiedlowej rady 2024 Marzena Jewułą i Monika Kłak-Gorlewicz podczas wyborów osiedlowej rady 2024

Mieszkańcy są zdezorientowani. Na tym samym osiedlu organizowane są dwa zebrania. Pierwszy termin ogłosiła radna Monika Kłak-Gorlewicz (2 kwietnia o 17), drugi - przewodnicząca rady osiedla - Marzena Jewuła (15 kwietnia o 17.30). Oba w Dworze Zieleniewskich.

Ta sytuacja to nie jest żart primaaprilisowy. Bardziej lokalna, polityczna gra pod hasłem: kto pierwszy, ten lepszy.

Bitwa o Centrum: dwa zebrania, jeden burmistrz, wiele pytań

Na spotkanie z mieszkańcami organizowane przez radną M. Kłak Gorlewicz zaproszony jest burmistrz. Na zebranie organizowane przez przewodniczącą rady osiedla i radną  M. Jewułę - również burmistrz, a także przedstawiciel Wodociągów i dzielnicowy.

Przypomnijmy, że poprzednie zebranie osiedlowe odbyło się 13 lutego 2025 r. Tematem były wnioski do osiedlowego "budżetu", dyskusja na temat zagospodarowania Doliny Rybnej, sprawy bieżące osiedla m.in. temat remontu Starowiejskiej i przyszłość centrum miasta. Na zebraniu nie było burmistrza, gdyż tego dnia pojechał służbowo do Warszawy. Nie było też zastępcy  Jarosława Okoczuka, ani żadnego urzędnika, co zdziwiło uczestników. Była za to w komplecie trójka radnych wybranych z tego rejonu: Marzena Jewuła, Monika Kłak-Gorlewicz, Grzegorz Żuradzki, a także radny z osiedla Piaski - Wojciech Hajduk. 

Osiedlowe i sołeckie zebrania, na których można coś postanowić, zwołują zgodnie z miejscowym prawem przewodniczący rad osiedlowych i sołeckich, dlatego inicjatywa radnej Kłak-Gorlewicz, która jest też członkinią osiedlowej rady Centrum, a zebranie z mieszkańcami organizuje solo, wydaje się niecodzienna, zwłaszcza, że 15 kwietnia,  obiecane mieszkańcom w lutym zebranie, organizuje też rada osiedla.  Na obu ma być burmistrz. 

Gra o Dolinę Rybnej

Z ogłoszenia radnej Gorlewicz na FB wynika, że dyskusja na jej zebraniu ma się koncentrować na zagospodarowaniu Doliny Rybnej, o którym jeszcze niedawno urzędnicy mówili, że na razie jest niewykonalne, bo gmina nie dysponuje własnością gruntów potrzebnych do zrealizowania tej inwestycji.

Zbliżony do władz samorządowych portal informuje, że inwestycja znajdzie się w strategii ZIT tzw. Aglomeracji Chrzanowskiej i o tym mają się dowiedzieć jutro mieszkańcy na zebraniu w Dworku, organizowanym jako pierwsze.  

Dla porządku przypomnijmy, że zagospodarowanie Doliny Rybnej w Trzebini znalazło się w programach wyborczych wszystkich kandydatów na burmistrza Trzebini (Jewuła, Okoczuk, Żuradzki) kandydujących w ubiegłorocznych. Miała go mieć także w programie szefowa "biura politycznego burmistrza", czyli klubu radnych Z sercem dla Trzebini) - Monika Kłak-Gorlewicz.

KIM SĄ PANIE WALCZĄCE O RZĄD DUSZ NA OSIEDLU CENTRUM W TRZEBINI

Monika Kłak-Gorlewicz kandydowała na szefową rady osiedla Centrum i o włos przegrała z Marzeną Jewułą. Została za to radną z komitetu wyborczego Z sercem dla gminy Jarosława Okoczuka. Po wyborach objęła funkcję przewodniczącej rządzącego w Trzebini ugrupowania (klubu radnych). Z wykształcenia jest polonistką, pracuje w gminnej bibliotece, zarządzając jej promocją i marketingiem.

Marzena Jewuła kandydowała w ub. roku na burmistrza Trzebini. Tę walkę przegrała, ale też uzyskała mandat radnej miejskiej. Startowała w barwach Koalicji Obywatelskiej. Zasiada w radzie miasta w opozycyjnej mniejszości. Drugą kadencję jest szefową Rady Osiedla Centrum w Trzebini. Z wykształcenia jest prawniczką, Pracuje w Urzędzie Miejskim w Chrzanowie. 

PS. Ciekawostką jest, że ulubionym kolorem obu pań jest czarny. Kolor czarny wybierają osoby silne i zdeterminowane, takie, które nie boją się do celu.   

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(5)

terabajtterabajt

6 0

Jewuła nie jest żadną prawniczką tylko po administracji.

00:02, 02.04.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Leszek Leszek

8 0

Oczywiście, zebrania z inicjatywy rady osiedla są najważniejsze, a tu, to widać i czuć kampanię czy raczej nagonkę (po)wyborczą

00:17, 02.04.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PrzestanciePrzestancie

3 0

Przestańcie wybierać starych dziadów do rady / na burmistrza i idąc dalej w wyborach prezydenckich - do sejmu!!!! Oni nigdy nic dobrego nie zrobili dla ludzi tutaj. Miasto się nie rozwija a wręcz cofa, a oni wywalają sobie w najlepsze nasze pieniądze na spotkanka przy kawusi. Dziunie się dorwały do władzy i teraz mamy…. Gowno

12:20, 02.04.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

nononono

0 0

To raczej rozgrzewka, bo bitwa to może być, jak mieszkańcy osiedla Trzebionka wymyślą na co zamienić obiekt basenu i to uzgodnią z mieszkańcami osiedla Piaski w idei start-up reaktywacji ciepłowni za dworcem PKP poprzez budowę w Trzebini nowego basenu na miarę XXI wieku, jak oczywiście znajdą tam na niego miejsce - https://trzebinia.geoportal2.pl/map/www/mapa.php?CFGF=wms&mylayers=+granice+OSM+&INFO=startx

21:07, 02.04.2025
Odpowiedzi:3
Odpowiedz

nononono

0 0

Jak rozwinie się idea parkingu za dworcem PKP.

21:25, 02.04.2025

AdamAdam

0 0

Tereny po byłej ciepłowni już mają nowego właściciela, a powstaną hale garmażeryjne "u jędrusia"

11:30, 03.04.2025

nononono

0 0

Zatem internetowa lista idei zainicjowana od start-upu "parking za dworcem PKP" zmienia się - podsumowanie. Wirtualne: - "salwatoriański ośrodek dla imigrantów legalnych" (internety piszą, uwagę mają na Libiąż); - ośrodek koszarowo-szkoleniowy Wojska Obrony Terytorialnej (w tym w kontekście szkoły wojskowej), - nowy basen na miarę XX wieku (w międzyczasie zaszłą pewna zmiana, bo "stary dodał", że mu jest dobrze z gminną ofertą dla szkół i seniorów, a nowy niech sobie postawi prywatny) , oraz rzeczywiste: hale garmażeryjne "u jędrusia". To pod tą ideę konsumpcyjną można zamienić basen na hale widowiskowo-sportową, bo w Trzebini wielka impreza to tylko z okazji "Dni Trzebini" i zależna od pogody. * Czyli ciepłownia to już jakoby wspomnienie z przeszłości: "Trzebinia - nieczynna ciepłownia" - internet: https://www.straznicyczasu.pl/viewtopic.php?t=12459; "Opuszczona ciepłownia w Trzebini" - https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=W62Gk-ej6MY

08:17, 07.04.2025

nononono

0 0

Wszystko przez "wyrocznię - efekt likwidacji wydobycia na terenie Trzebini". Model rozdzielny to byli radni osiedla i radni miasta. Mieszkańcy, w których wnika natchnienie bycia radnym stanęli przed ideą, że przewodniczący rady osiedlowej powinien być radnym gminy. Jedna osoba zajmująca dwa miejsca w domenie samorządu lokalnego. Wyzwania przyszłości Trzebini na powierzchni stanowiły napęd tej idei. I wszyscy chcą posyłać burmistrza. Gdy idea rozwoju gminy trafia na w terenie na to kto jest czego właścicielem. Od radnych osiedla oczekuje się uwagi na osiedlu, a od radnych miasta uwagi na całą gminę. Czasem walory na osiedlu dotyczą walorów gminy.

21:54, 02.04.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%