W zasobach Narodowego Archiwum Cyfrowego są zdjęcia pokazujące trzebińskie osiedle Siersza w dwudziestoleciu międzywojennym.
Na czarno-białych fotografiach widać stare zabudowania, stadion oraz kopalnię. Tej ostatniej już nie ma, stadion wygląda dziś całkiem inaczej, a stare, drewniane domy, też odeszły do lamusa.
Obejrzyjcie galerię zdjęć ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego.
24.04.2025
WIELOLETNIE doświadczenie, kompleksowe wykonanie i...
22.04.2025
DREWNO opałowe, kominkowe, zrębki, Tel. 572-632-99...
22.04.2025
WYCINKA drzew, zrębkowanie, mulczowanie, Tel. 572-...
0 0
Nasze czarne złoto, coś z czym tak łatwo się pożegnaliśmy, ludzie stracili pracę, a zamknięto nie tylko kopalnię bo teraz zamyka się - a raczej wyburza po kawałku elektrownię i znów tracimy dobrze płatne i legalne bo nie na czarno miejsca pracy i wpływy z podatków, ale co tam kto by się przejmował przecież najważniejsze że alarm smogowy do spółki z lobby panelowo-wiatrakowym mają dofinansowania.
0 0
iceman Całe to towarzystwo siejące terror ekologiczny to ludzie skrzywieni psychicznie,oni bardziej się przejmują kotkiem i zajączkiem niż człowiekiem pod mostem,poza tym dla nich prąd to jest z gniazdka a mleko z Biedronki..........
0 0
Nie z gniazdka, a że słońca drodzy przedmówcy. Że też nikt nie wymyślił do tej pory sposobu jak ta energię zmagazynować, bo największe jej zużycie mamy w miesiącach kiedy słońca jak na lekarstwo. Poza tym po co fedrować jak są śmieci, które są bardziej eko od brudnego węgla. Mamy jeszcze jądra. Francuzi już się nimi zajmą. Gaz popłynie do nas od przyjaciół z Niemiec.Uzależnimy się od Putina od którego kupujemy węgiel.