Nietrzeźwa kobieta straciła prawo jazdy i samochód - przelom.pl
Zamknij

Nietrzeźwa kobieta straciła prawo jazdy i samochód

Ewa SolakEwa Solak 11:30, 08.01.2025 Aktualizacja: 11:31, 08.01.2025
Skomentuj W Brodłach policja zatrzymała nietrzeźwą kobietę kierującą seatem W Brodłach policja zatrzymała nietrzeźwą kobietę kierującą seatem

Policja zatrzymała na drodze wojewódzkiej w Brodłach 32-letnią kobietę. Miała 1,8 promila alkoholu. Stanie przed sądem.

Do zatrzymania doszło w ubiegły weekend. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w Chrzanowie na drodze wojewódzkiej 780 w Brodłach prowadzili pomiar prędkości.

Około godz. 16.45 próbowali zatrzymać do kontroli kierowcę seata, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 15 km/h. Zatrzymał się dopiero po chwili.

- Za kierownicą seata siedziała 32-letnia kobieta, mieszkanka powiatu krakowskiego. Została poddana badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Miała 1,8 promila – informuje Iwona Szelichiewicz rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie.

Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy, a także zabezpieczyli procesowo samochód, będący jej własnością.

- 32-latka noc spędziła w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych chrzanowskiej komendy, gdzie została doprowadzona do wytrzeźwienia. Teraz za swój nieodpowiedzialny czyn odpowie przed sądem – dodaje Iwona Szelichiewicz.

Kierowanie w stanie nietrzeźwości jest karane utratą prawa jazdy na kilka lat, wysoką grzywną i karą nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Zgodnie z przepisami, konfiskata samochodu jest nakładana obligatoryjnie, jeśli kierowca miał we krwi 1,5 promila alkoholu albo więcej, a także w sytuacji, gdy miał ponad 1 promil alkoholu, ale spowodował wypadek oraz opcjonalnie (po decyzji sądu), jeśli kierowca spowodował wypadek, mając w wydychanym powietrzu ponad 0,5 promila.

W sytuacji, kiedy kierowca nie jest jedynym właścicielem auta, które prowadził, np. jechał autem służbowym, to nie zostanie ono zabrane, lecz kierowca będzie musiał zapłacić karę finansową równą wartości pojazdu.

W przypadku zatrzymania nietrzeźwego kierowcy z wysokim stężeniem alkoholu policja dokonuje konfiskaty pojazdu na siedem dni. Pojazd przewożony jest na parking depozytowy. Następnie prokurator podejmuje decyzję o zabezpieczeniu, a w następnie sąd orzeka jego przepadek na rzecz Skarbu Państwa.

Czytaj także:

Komisja wybrała dyrektora szpitala. Musi się jeszcze zgodzić zarząd powiatu

Daj choinkom drugie życie! Będą posadzone w nowym parku w Krzeszowicach

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

OGŁOSZENIA PROMOWANE

0%