W maju tego roku Ludzie wydali debiutancką EP-kę zawierającą pięć kawałków. W piątek, w samo południe na YouTube miała premiera jednego z nich. Konretnie singla „Taki mamy klimat”.
- To taki utwór super na lato. Jest trochę takich wstawek z lat 80. Fajny rytm, przyjemny dla ucha, ale to jednocześnie piosenka z przesłaniem. Opowiada o tym, że nie zawsze jest na łatwo. Czasem mamy z tego powodu grymas na twarzy, ale warto jest spojrzeć na ludzi dookoła, którzy nas wspierają, kochają i którzy są z nami. Bo to oni dodają nam siły i tak naprawdę to jest ważne, a nie pieniądze i jakieś rzeczy materialne. Nie warto się zatem poddawać, tylko trzeba spojrzeć czasem z innej perspektywy i cieszyć się tym co jest – mówi Kacper Szczurek, wokalista zespołu Ludzie i autor tekstu.
Jak podkreśla Kacper, tytuł piosenki nie nawiązuje bezpośrednio do słynnej wypowiedzi minister Elżbiety Bieńkowskiej z 2014 roku.
- Pisząc tekst, całkowicie o tym zapomniałem i o tym w ogóle nie myślałem, ale faktycznie teraz nasz kawałek może się z tym kojarzyć. Zresztą jak wpisałem w wyszukiwarce frazę „taki mamy klimat, Ludzie”, to wyskoczyła mi pani minister – mówi Kacper.
Ludzie to grupa istniejąca od 2020 r. Aktualny skład zespołu to: Kacper Szczurek (wokal i gitara), Jan Kania (gitara), Mariusz Sajak (bas), Michał Wiśniewski (klawisze) i Wacław Oleś (perkusja). Styl muzyczny grupy to funk rock z domieszką popu.
W sobotę, 12 lipca zespół zagra koncert na Mazurach – w Mikołajkach. Potem przyjdzie czas na urlopy, a w sierpniu Ludzie będzie można posłuchać w Oświęcimiu (17 sierpnia), Ełku (29 sierpnia) i Cedrach Wielkich (30 sierpnia). Z kolei 13 września w Libiążu kapela będzie świętować swoje 5-lecie.
- We wrześniu lub w październiku wrzucimy do internetu kolejny nasz kawałek, a potem pewnie znowu wejdziemy do studia, żeby nagrać dwa lub trzy nowe utwory. Być może w przyszłym roku wydamy płytkę z ośmioma piosenkami, a później przyjdzie czas na oficjalne wydawnictwo. Czas pokaże – mówi Kacper.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
22.06.2025
ALTANY, tarasy, wiaty garażowe, pergole, różnego r...
Kobiety z Jaworzna i Olkusza rodzą w Chrzanowie
A jak rodza na stojaco czy na lezonco?
Adam
17:15, 2025-07-11
Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki
Ciekawe ile przytuli stryczek dla siebie?!!!!. A *%#)!& ludzie myślą, że pomagają biednym.🤣
Caban
15:01, 2025-07-11
Te szkody spowodowała ZG Janina w mieniu gminnym
ta dziura powinna byc juz dawno temu zamknieta, niszczy caly powiat, ale... ciiiiiiiiii wazne ze oni dajo robote i hajs w gminie sie zgadza.
stasiek z zorek
14:40, 2025-07-11
Zajrzyjcie do nowego „Przełomu”!
Dawno temu, po zmianach województw i likwidacji kopalni Siersza, było takie nieoficjalne trzebińskie przysłowie: "Już tylko AGH, ONZ i UFO mogą uratować Trzebinię". AGH się ostało. ONZ odszedł. UFO nie przybyło, jak Prezes w tytule artykułu. I dalej za horyzontem przyszłości ciemność oraz "plotka światła" w internecie idei "Senator Okoczuk".
nono
10:56, 2025-07-11
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz