Sądowa rozprawa w sprawie parku rozrywki w Brodłach - przelom.pl
Zamknij

Sądowa rozprawa w sprawie parku rozrywki w Brodłach

Łukasz DulowskiŁukasz Dulowski 18:30, 23.01.2025
Skomentuj Protesty przeciwko planowanej budowie tematycznego parku rozrywki w Brodłach trwają od czasów pandemii covidowej Protesty przeciwko planowanej budowie tematycznego parku rozrywki w Brodłach trwają od czasów pandemii covidowej

Dokładnie chodzi o pozwy dotyczące przeznaczenia terenu w Brodłach pod budowę tematycznego parku rozrywki. Inwestorem mają być Polskie Koleje Linowe.

Pierwszy pozew złożył jeden z mieszkańców i w tym przypadku termin pierwszej rozprawy został wyznaczony na 24 stycznia (piątek) w Sądzie Administracyjnym w Krakowie, o godz. 9:40 (sala nr 1).

Drugi pozew złożyła grupa siedmiu mieszkańców Brodeł i Poręby Żegoty. Termin pierwszej rozprawy nie jest jeszcze wyznaczony.

Skargi są efektem decyzji Rady Miejskiej w Alwerni, która we wrześniu 2024 r. przegłosowała studium zagospodarowania przestrzennego, które dopuszcza powstanie parku rozrywki w Brodłach. Radni muszą jeszcze uchwalić plan zagospodarowania przestrzennego, żeby budowa parku mogła się rozpocząć.

Chodzi o przysiółek Brodła-Prześnice, znajdujący się na północ od szosy wojewódzkiej 780 w Brodłach, przecięty ul. Krzeszowicką (droga powiatowa prowadząca w stronę rezerwatu przyrody Dolina Potoku Rudno i Zalasu). Na publikowanej mapce niebieską linią obwiedziono cały obszar nowego studium, czyli ok. 145 ha.

Na czerwono został zaznaczony teren „zabudowy usługowej ponadlokalnej” (ponad 40 ha), czyli właściwa lokalizacja ewentualnego parku rozrywki.

Dopuszcza się tutaj budowę obiektów pod działalność kulturalną i rozrywkową, handlową, biurową i administracyjną. Ponadto gospodarcze, np. stajnie, padoki, wybiegi, magazyny, garaże, ścieżki piesze i rowerowe. W grę wchodzą też urządzenia wytwarzające energię powyżej 500 KW, wyłączając np. panele solarne i elektrownie wiatrowe. Dla właściwego parku rozrywki maksymalna powierzchnia zabudowy wynosi do 50 proc., zieleń – 40 proc.

Maksymalna wysokość dla zabudowy usługowej wynosi 12 metrów, a dla mieszkaniowej dziewięć metrów.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

OGŁOSZENIA PROMOWANE

0%