Zobaczcie, gdzie można spędzić wolny czas w najbliższych dniach w Chrzanowie, Trzebini, Libiążu i okolicach.
SOKÓŁ, Trzebinia, ul. Kościuszki 74, tel. 32 611 06 21
15 czerwca kino nieczynne
Letnie kino plenerowe w parku przy Dworze Zieleniewskich w Trzebini
ALE KINO, Libiąż, ul. Górnicza 1, tel. 32 627 12 62
17 czerwca kino nieczynne
19. FESTIWAL TAŃCA ZŁOTE SZNUROWADŁO - 17 czerwca, hala sportowa w Libiążu
Libiąskie Centrum Kultury zaprasza na kolejną edycję popularnej imprezy tanecznej ,,Złote Sznurowadło" organizowanej przez LCK. Turniej odbędzie się pod Honorowym Patronatem Starosty Chrzanowskiego Andrzeja Urygi oraz Burmistrza Libiąża Jacka Latki.
Zmagania tancerzy na parkiecie można oglądać cały dzień - część pierwsza turnieju od 8.00 do 14.00, część II - od 15.30 do 22.30.
Na libiąskim parkiecie wystąpi ponad 1100 tancerzy w różnych kategoriach wiekowych i stylach tanecznych. Całodzienny bilet: 20 zł (dzieci do 7 lat pod opieką dorosłego - bezpłatnie).
DZIEŃ DZIECKA NA OS. WIDOKOWYM W TRZEBINI - 18 czerwca godz. 15.00-20.00, teren grillowiska przy Młoszowskiej. Bedzie możliwość pieczenia kiełbasek (kiełbaski we własnym zakresie, organizatorzy zapewniają dzidki i palenisko).
VI PIKNIK RODZINNY OSIEDLA ENERGETYKÓW W TRZEBINI - 16 czerwca godz. 15.00-19.00, boisko sportowe przy Jana Pawła II.
DNI ALWERNI - 17-18 czerwca, Stadion Miejski w Alwerni
W tym roku gmina świętuje 30-lecie nadania praw miejskich Alwerni.
Program
17 czerwca (sobota)
9.00-14.00- zawody sportowe
15.00 - estrada dziecięco-młodzieżowa - Grupa Gama
16.15 - koncert Zespołu Pieśni i Tańca Krakowiaczek
18.00 - koncert zespołu Koloryt Orchestra z Ukrainy
19.30 - koncert zespołu Pieczarki
21.00-2.00 - zabaw taneczna
18 czerwca (niedziela)
15.00 - estrada dziecięco-młodzieżowa
17.30 - wręczenie nagród im. H.Cyganika
19.00 - koncert Urszuli Fryzki
20.30- koncert zespołu Dżem
22.30 - pokaz laserowy
23.00- zakończenie imprezy
POWITANIE LATA - ZABAWA TANECZNA DLA SENIORÓW - 20 czerwca godz. 16.00-21.00, sala Sokół, ul. Sokoła 24 w Chrzanowie. Zaprasza Akademia Seniora MOKSiR. Bilety: 20 zł za osobę do kupienia w kasie kina Sztuka/informacji MOKSiR.
DNI TRZEBINI - 23-25 czerwca
Program
23 czerwca (piątek) godz. 20.00, plac przy ul. Ochronkowej
Muzyczna podróż po Małopolsce "40 lat minęło" - koncert muzyki Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza z polskich filmów i seriali w wykonaniu artystów Opery Krakowskiej.
Wstęp wolny. Miejsca siedzące będą w ograniczonej ilości. Bezpłatne wejściówki można będzie odebrać w Trzebińskim Centrum Kultury.
24 czerwca (sobota) godz. 14.00-21.00, plac przy ul. Ochronkowej
Występy dzieci i młodzieży oraz koncerty
19.00 - Monika Chwajoł
20.00 - Joker
21.00 - Quest
25 czerwca (niedziela) godz. 14.00-21.00, plac przy ul. Ochronkowej
Koncerty:
17.00 - Lorien
19.00 - Ex Manam
21.00 - DJ C-Boll
Ponadto 25 czerwca o godz. 14.00, na boisku piłkarskim przy ul. Ochronkowej 24a zaplanowane są uroczystości związane z jubileuszem 100-lecia piłki nożnej w Trzebini. W programie: uroczysta gala i rozgrywki seniorów trzebińskich drużyn kontra oldboje.
Dzień wcześniej, 24 czerwca o godz. 15.30, na Rynku w Trzebini wyznaczono metę III etapu 11 Rajdu Polski Historycznego organizowanego przez Automobil Klub Krakowski.
NOC ŚWIĘTOJAŃSKA W LIBIĄŻU - 23 czerwca godz. 15.00, Megalopark Szyjki w Libiążu. Wstęp wolny.
W programie m.in.: wicie wianków, poszukiwanie kwiatu paproci, animacje dla dzieci, brokatowe tatuaże, malowanie twarzy, ognisko, puszczanie wianków. Na scenie wystąpią zespoły "Ludzie" oraz gwiazda wieczoru, kapela "Loka".
RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ - bezpłatne warsztaty i piknik integracyjny dla dzieci z Polski i Ukrainy. Warsztaty będą się odbywać w każdą środę o godzinie 16.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Trzebini.
Tematyka i terminy warsztatów:
14 czerwca - tworzenie mydełek
21 czerwca - tworzenie kul kąpielowych
28 czerwca - dziewiarsko-tkackie
5 lipca - dekorowanie bawełnianych toreb i tworzenie biżuterii
12 lipca - szycie scrunchie
19 lipca - tworzenie makramowych łapaczy snów
26 lipca - origami i mandale na podkładkach korkowych
2 sierpnia - las w słoiku oraz piknik integracyjny
WARSZTATY RĘKODZIEŁA DLA DZIECI I DOROSŁYCH - 17 czerwca, Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie. Warsztaty organizowane w ramach projektu Wolontariat "Po Sąsiedzku".
Program:
"Makramowe laleczki", 10.00-11.00
"Książeczka - niespodzianka", 11.00-12.00
"Zaproszenia, kartki urodzinowe", 12.00-13.00
"Pomponikowo",13.00-14.00
"Zaproszenia, kartki urodzinowe" 14.00-15.00
Zapisy na warsztaty do 16 czerwca, telefonicznie: 608 476 812 (od 10.00 do 16.00)
KWIATOWE FANTAZJE IRENY JARCZYK - filia MBP w Pogorzycach. Współpraca KGW w Pogorzycach. Wystawa czynna: do 12 lipca.
ARTYSTYCZNE SPOTKANIA - Galeria Sztuki Na Styku, MOKSiR w Chrzanowie. Czynna do 30 czerwca.
Wystawa prac uczestników pracowni ceramiki i malarstwa domu kultury, które powstały pod opieką Marity Benke-Gajdy oraz Marii Bieńkowskiej-Kopczyńskiej. Na wystawie można zobaczyć kreatywność i pomysłowość zaklętą w masie ceramicznej - małe formy rzeźbiarskie, naczynia użytkowe oraz płaskorzeźby.
ŻYRANDOLE i KINKIETY - UNDERGROUND KRAKOWSKI & CSW WIEWIÓRKA - Galeria Sztuk Wizualnych Vauxhall w Krzeszowicach. Czynna do 31 lipca.
Artyści biorący udział w wystawie: Underground Krakowski: Adam Rzepecki, Piotr Lutyński, Zbigniew Libera, Jerzy Kosałka; CSW Wiewiórka: Cecylia Malik, Bartolomeo Koczenasz, Bogumił Książek. Kurator wystawy: Kamil Kłeczek.
SILVA RERUM VETERIS ARTIS, CZYLI O RZEMIOŚLE, RZEMIEŚLNIKACH I CECHACH CHRZANOWSKICH - Muzeum w Chrzanowie Oddział Wystaw Czasowych "Domu Urbańczyka" (al. Henryka 16). Czynna do 26 czerwca.
Na wystawie można zobaczyć wyposażenie i narzędzia pochodzące z niektórych warsztatów rzemieślniczych oraz wytwory tej aktywności. Ponadto zaprezentowane zostaną dokumenty z funkcjonowania cechów rzemieślniczych i pamiątki działalności bractw religijnych, zrzeszających przedstawicieli różnych profesji.
SATYRA UROBKOWA 2023 - Libiąskie Centrum Kultury zaprasza do udziału w V Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Satyra Urobkowa". Konkurs ma charakter otwarty; mogą w nim brać udział zarówno twórcy profesjonalni, jak i amatorzy. Dla zwycięzców organizatorzy przygotowali nagrody finansowe, a dla zdobywcy Grand Prix - nagrodę specjalną - Urobek Dnia.
Termin nadsyłania prac mija 15 września 2023 r.
Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie obchodzi jubileusz 60-lecia istnienia. Z okazji rocznicy rozpoczęcia gromadzenia zbiorów na terenie lotniska Rakowice- Czyżyny, w ten weekend odbędą się:
Kiedy? Piątek 16 czerwca, godz. 19.30.
Kiedy? Niedziela 18 czerwca, od godz. 10.00 do 19.00.
Piknikowe wydarzenie przygotowało na ten weekend również Muzeum Archeologiczne w Krakowie. W ramach Europejskich Dni Archeologii, na terenie oddziału muzeum - Nowa Huta - Branice odbędzie się Małopolski Piknik Archeologiczny. Dla uczestników przygotowano wiele atrakcji. Grupy rekonstrukcyjne w strojach z różnych epok zaprezentują scenki z pradziejów. Będzie można przyjrzeć się pracy rękodzielników odtwarzających dawne, zapomniane rzemiosła. Dla najmłodszych przygotowano Akademię Młodego Archeologa, gdzie pod okiem edukatorów - archeologów będą mogli zdobywać umiejętności potrzebne w wykonywaniu tego trudnego zawodu. Każdy uczeń akademii otrzyma pamiątkowy dyplom. Wydarzenie uzupełnią konkursy z nagrodami oraz koncerty pod hasłem "Muzealnie muzykalnie", z udziałem uczniów krakowskich szkół muzycznych.
Kiedy? Sobota 17 czerwca, godz. 11.00 - 17.00.
Cricoteka w Krakowie inauguruje z kolei "Pikniki niemożliwe", czyli cykl spotkań na dziedzińcu od strony Wisły. W wakacje plac i przestrzeń wokół budynku instytucji staną się miejscem warsztatów, koncertów, spacerów i innych działań sąsiedzkich, które będą ożywiać przestrzeń i zachęcać do miejskiego relaksu. A dlaczego "Pikniki niemożliwe"? W nawiązaniu do idei pomników niemożliwych Tadeusza Kantora, który myślał o twórczym przetwarzaniu miejsca. W programie pierwszego z pikników znajdą się m.in. nieodpłatne warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz koncert.
Kiedy? Niedziela 18 czerwca, od godz. 10.00 - 19.00.
Małopolski Instytut Kultury w Krakowie pod hasłem Ornament zaprasza na kolejne wydarzenia w ramach jubileuszowej XXV edycji Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego. To okazja do zwiedzania wyjątkowych obiektów, które odkryją przed odbiorcami bogactwo ornamentów: od pięknych romańskich plecionek, poprzez wici roślinne, fryzy arkadowe, rozety, woluty, groteski, maszkarony czy rocaille, po bardzo proste i nowoczesne sploty wykorzystywane w projektowaniu niecodziennych mebli z wikliny. W trzeci, ostatni weekend wydarzenia będzie można zwiedzić obiekty na terenie Krakowa: Dom Pod Globusem oraz Opactwo Cystersów i kościół pw. św. Bartłomieja.
Filharmonia Krakowska inauguruje 5. edycję Royal Opera Festival - wielkiego święta włoskiego geniusza stylu belcanto - Gioacchino Rossiniego, którego twórczość stanowi najistotniejsze źródło inspiracji dla organizatorów tego wydarzenia. Pomysł stworzenia tego festiwalu opiera się na potrzebie przywracania świadomości melomanów, a w szczególności wielbicieli opery, zapomnianych dzieł tego kompozytora, a także zestawiania ich z twórczością jemu współczesnych. V edycję Royal Opera Festival zainauguruje specjalne wykonanie opery Rossiniego "Signor Bruschino". Na scenie Filhamonii wystąpią m.in. Katarzyna Guran, Emmanuel Franco, Huynduk Kim i Camilla Carol Farias. Orkiestrę poprowadzi hiszpański dyrygent José Miguel Pérez-Sierra.
Kiedy? Piątek 16 czerwca, godz. 19.30/Sobota 17 czerwca, godz. 18.00.
Wyjątkowy koncert odbędzie się w ten weekend również w krakowskiej Cricotece. Formacja Spółdzielnia Muzyczna przeniesie słuchaczy w przestrzenie dźwięku "immanentnego". Muzycy chcą zwrócić się w kierunku bogactwa dźwięku w samej naturze jego generowania, trwania i rozchodzenia w przestrzeni - dźwięku bliskiego, lub takiego, w którym "można się rozsiąść". Program koncertu wypełnią utwory współcześnie żyjących kompozytorów: Anny Thorvaldsdottir, Malina Bånga oraz Marko Ciciliani.
Kiedy? Niedziela 18 czerwca, godz. 19.00.
Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie przygotował dla widzów w ten weekend dwie inscenizacje, które będzie można zobaczyć m.in. w ramach sobotniej Krakowskiej Nocy Teatrów:
Kiedy? Piątek 16 czerwca, godz. 11.00/Sobota 17 czerwca, godz. 18.00 (Noc Teatrów)
Kiedy? Czwartek 15 czerwca - piątek 16 czerwca, godz. 19.00/Sobota 17 czerwca, godz. 20.00 (Noc Teatrów)
Opera Krakowska przypomina inscenizację "Barona cygańskiego". To największe kompozytorskie osiągnięcie Johanna Straussa. Zauroczony folklorem cygańsko-węgierskim stworzył operetkę oddającą piękno kultury obu tych nacji. Muzyka opisuje koloryt i swobodę puszty, żywiołowość cygańskiego obozowiska i elegancję wiedeńskich pałaców. Dzieło aż roi się od wpadających w ucho melodii. Przedstawienie reżyseruje Laco Adamik, w obsadzie m.in. Iwona Socha, Adam Sobierajski, Jarosław Bielecki i Katarzyna Oleś-Blacha.
Kiedy? Piątek 16 czerwca - niedziela 18 czerwca, godz. 18.30.
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie gości u siebie tegoroczną edycję festiwalu "Ktoś, nie coś". To pionierskie wydarzenie w Polsce, które próbuje pokazać relacje ludzi z naturą - nie tylko "dziką", lecz także tą najbliższą, choćby ze zwierzętami domowymi i hodowlanymi. Organizatorzy chcą zwiększać świadomość ekologiczną i eksplorować prawdziwą "naturę natury" oraz miejsce człowieka w niej.
Kiedy? Sobota 17 czerwca - niedziela 18 czerwca.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
27.12.2024
ŚLUSARZY, spawaczy, montażystów, praca na warsztac...
17.12.2024
MALOWANIE, tapetowanie. Krótkie terminy., Tel. 784...
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz