Mętków

4 gole i 3 czerwone kartki w meczu Wolanki Wola Filipowska z Koroną Mętków (WIDEO, ZDJĘCIA)

29.10.2022 17:03 | 0 komentarzy | 4 747 odsłony | Michał Koryczan

W sobotnim spotkaniu ostatniej kolejki rundy jesiennej chrzanowskiej A-klasy piłkarskiej, Wolanka Wola Filipowska zremisowała na swoim boisku z Koroną Mętków.

0

Wolanka Wola Filipowska - Korona Mętków 2-2 (1-1)

1-0 Grzegorz Kocot (5), 1-1 Piotr Likus (26), 2-1 Sebastian Kocot (50), 2-2 Mateusz Mysiura (59)

Wolanka: Cwynar - M. Pałka (61. Maliborskyi), Bicz, Kowalski, Bugdalski (57. Makowski), M. Nowak, Derejko, P. Kurek G. Kocot, S. Kocot, Kalęba (82. R. Noworyta)

Korona: Szelichiewicz - M. Majka, Wojtaczka, Wierzbic (74. Fiba), Bulek, Pieczonka, Szklarski, Piegzik, Mysiura, Michałek (31. Meder), Likus

Na zakończenie rundy jesiennej Wolanka podzieliła się punktami z beniaminkiem chrzanowskiej A-klasy.

Goście jako pierwsi stworzyli sobie groźna sytuację, ale Piotr Likus w sytuacji sam na sam z Gabrielem Cwynarem ude4rzył niecelnie.

Okazja ta błyskawicznie się zemściła. Po szybkim kontrataku Mikołaj Nowak podał do Grzegorza Kocota, a ten wpakował futbolówkę do pustej bramki.

Chwilę później Wolanka mogła podwyższyć prowadzenie. Po uderzeniu z dystansu Sebastiana Kocota piłka trafiła jednak w słupek.

W 34. minucie ten sam zawodnik stanął przed szansą zdobycia gola, ale jego strzał z ostrego kąta obronił Hubert Szelichiewicz.

W 42. minucie arbiter pokazał pierwszą w tym meczu czerwoną kartkę. Obejrzał ją Bartosz Michałek (konsekwencja dwóch żółtych), który chwilę wcześniej opuścił boisko z powodu kontuzji.

Pięć minut po przerwie Wola Filipowska ponownie objęła prowadzenie. Tym razem do siatki trafił Sebastian Kocot.

Korona dosyć szybko odpowiedziała. W 59. minucie Mateusz Majka podał znakomicie do Mateusza Mysiury, który stanął oko w oko z golkiperem miejscowych. Jego pierwszy strzał obronił Gabriel Cwynar, ale wobec dobitki był już bez szans.

Od 65. minuty zespół z Mętkowa musiał sobie radzić w dziesiątkę. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył bowiem Piotr Likus. Chwilę później czerwony kartonik obejrzał również trener gości Stanisław Dwornik.

Mimo gry w osłabieniu to przyjezdni byli bliżsi zdobycia zwycięskiego gola. Najpierw Mateusz Majka przegrał pojedynek z Gabrielem Cwynarem, a zaraz potem golkiper Wolanki obronił strzał głową Wojciecha Wojtaczki, po centrze z rzutu rożnego.

W 84. minucie Mateusz Mysiura minął już bramkarza miejscowych, ale potem uderzył tylko w boczną siatkę.

Zespół Wolanki już poważniej nie zagroził bramce strzeżonej przez Huberta Szelichiewicza i mecz zakończył się remisem.