Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Jakie oświetlenie do biura sprawdzi się najlepiej?

04.11.2020 13:23 | 0 komentarzy | 655 odsłon | red

Materiał promocyjny

Żadne biuro nie może obejść się bez dobrego oświetlenia. Wiedzą o tym szczególnie ci, którzy za biurkami spędzają wiele godzin każdego dnia. Jakie oświetlenie do biura wybrać i na co zwrócić uwagę?
0
Jakie oświetlenie do biura sprawdzi się najlepiej?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 

Dlaczego oświetlenie biura jest aż tak ważne?


Odpowiednie oświetlenia biura czy każdego innego miejsca pracy jest niezwykle istotne. W biurze spędzamy wiele godzin każdego dnia. Jeśli oświetlenie będzie zbyt ciemne, ale też zbyt jasne, nasze oczy będą się szybko męczyć. Trudno będzie skupić, nie mówiąc już nawet o efektywnej pracy. Odpowiednie oświetlenie dodaje energii, wpływa na poziom skupienia i pozytywne nastawienie. Oświetlenie ważne jest także ze względu na bezpieczeństwo- w ciemnym, niedoświetlonym pomieszczeniu łatwiej jest o wypadek.

O czym pamiętać, wybierając oświetlenie od biura?

Wybierając oświetlenie do biura, warto zwrócić uwagę na jego barwę. Barwa zbyt ciepła, żółta, może powodować senność, spadek koncentracji, a to z kolei przełoży się na znacznie mniejszą efektywność w pracy. Światło zimne z kolei jest surowe, może rozpraszać, również niekorzystnie wpływa na koncentrację i efektywność pracy. Uważa się, że najlepszym światłem do biura jest to o temperaturze barwowej około 4000K. Takie światło nie powoduje odczucia senności, nie rozprasza, nie przeszkadza w wypełnianiu obowiązków. Warto pamiętać także, by światło równomiernie padało na całe pomieszczenie, oświetlając każdy jego zakątek, co wpłynie na komfort i wygodę pracy.


Jakie oświetlenie do biura wybrać?

Wybierając oświetlenie do biura, bierzemy pod uwagę zarówno główne oświetlenie, jak i lampki biurkowe. Wszystko razem powinno tworzyć spójną wizualnie całość. Większość biurowych rozwiązań opiera się na nowoczesnej technologii LED. Zastosowanie takich lamp, zarówno tych wiszących, jak i biurkowych, to ogromna oszczędność energii elektrycznej. Poza tym, oświetlenie LED jest znacznie bezpieczniejsze od zwykłych świetlówek, bo nie nagrzewa się podczas pracy i nie pęka. Nie ma więc ryzyka nieszczęśliwego wypadku. Światło LED jest bardzo równomierne, nie daje nieprzyjemnego i męczącego oczy efektu migotania. Lampy do biura powinny być stylowe i nowoczesne, by komponowały się z wystrojem całego biurowego wnętrza. Ciekawym pomysłem są np. długie lampy wiszące, a także stylowe kinkiety. Jeśli szukasz idealnego oświetlenia Twojego biura, zajrzyj na stronę sklepu Abanet. Znajdziesz tam szeroką ofertę najwyższej jakości lamp, które sprawdzą się w każdym biurze, podnosząc efektywność pracy jego pracowników.

Materiał promocyjny