Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Co wziąć do samolotu jako bagaż podręczny?

01.10.2019 23:05 | 0 komentarzy | 691 odsłon | red

Materiał promocyjny

Pierwsza podróż samolotem wiąże się zazwyczaj ze sporym stresem. Aby stres jak najbardziej zminimalizować warto odpowiednio przygotować się do podróży. Bagaż spakowany w odpowiedni sposób zapewne usprawni również proces odprawy lotniskowej. Do wyboru są różne opcje, między innymi bagaż rejestrowany, który zostaje umieszczony pod pokładem samolotu w specjalnym luku bagażowym bądź bagaż podręczny, który można zabrać ze sobą do kabiny samolotu i na czas podróży umieścić w dedykowanym schowku, który zwykle znajduje się nad siedzeniami. Podczas lotu w razie potrzeby torbę można bardzo szybko wyjąć. W przypadku trudności o pomoc można poprosić obsługę pokładową. Wiele osób zadaje sobie pytanie co wziąć do samolotu jako bagaż podręczny?

0
Co wziąć do samolotu jako bagaż podręczny?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dobrą alternatywą dla sztywnej i ciężkiej walizki jest miękka torba podróżna lub średnich rozmiarów sportowy plecak. Największą uwagę należy zwrócić jednak na zawartość swojej torby.

Przede wszystkim w takim bagażu nie można przewozić płynów w opakowaniach o pojemności większej niż sto mililitrów. Sklepy internetowe i drogerie posiadają w ofercie specjalne zestawy opakowań, w które można przelać odpowiednią ilość ulubionych kosmetyków. Takie butelki są bezbarwne, dzięki czemu kontrola lotniskowa bez problemu może sprawdzić ich zawartość. Do takich butelek bez problemu można przelać na przykład żel do twarzy, żel pod prysznic, tonik lub balsam do ciała. Opakowania wykonane z plastiku są bardzo lekkie i poręczne.

Wybierając się w krótką podróż dobrym pomysłem jest również kupno niezbędnych kosmetyków w wersjach podróżnych, które charakteryzuje bardzo małe i kompaktowe opakowanie. Coraz więcej znanych i renomowanych producentów kosmetyków proponuje swoim klientom produkty w takich wersjach.
W bagażu podręcznym niedozwolone jest również przewożenie ostrych narzędzi, na przykład noży, scyzoryków, nożyczek, młotków a także wszystkich przedmiotów, które swoim wyglądem choć trochę przypominają broń. Zabronione jest przewożenie różnego rodzaju alkoholu, który został zakupiony poza lotniskiem.

Bagaż podręczny musi mieć także określone rozmiary i nie może przekroczyć maksymalnej wagi. Dokładne parametry dostępne są na stronie internetowej wybranego przewoźnika oraz na karcie pokładowej.

W czasie odprawy internetowej klienci często otrzymują szczegółową listę, na której ściśle określone są przedmioty, które mogą znajdować się w bagażu podręcznym. Taka lista bardzo ułatwia pakowanie i zapobiega komplikacjom w czasie podróży. Warto ściśle się jej trzymać.

W takim bagażu bez problemu można umieścić odzież, drobne przekąski, ubrania dziecięce, oraz produkty zakupione w sklepach bezcłowych. Bagaż podręczny może również zawierać potrzebne tabletki, ładowarkę do telefonu, telefon komórkowy, tablet, laptop oraz artykuły higieniczne, jak chusteczki, wkładki bądź tampony. Z pewnością problemu nie stworzy również umieszczenie w nim kosmetyków kolorowych, na przykład pomadki, pudru w kamieniu lub tuszu do rzęs.
Poszukując bardziej szczegółowych informacji i porad dobrym pomysłem jest zapoznanie się z licznymi artykułami na ten temat, które dostępne są na różnych forach i portalach internetowych.

W razie dodatkowych pytań warto zadzwonić na infolinię wybranego przewoźnika. Numer kontaktowy oraz adres mailowy zazwyczaj dostępny jest na stronie internetowej.

Artykuł powstał we współpracy z JG Parking Modlin.

Materiał promocyjny