Nie masz konta? Zarejestruj się

MAŁOPOLSKA

22 września pojedziesz pociągiem za 1 zł

18.09.2019 17:30 | 3 komentarze | 12 209 odsłon | Tadeusz Jachnicki

Z takiej oferty będą mogli skorzystać, w granicach Małopolski, wszyscy użytkownicy aplikacji mobilnej iMKA.

3
22 września pojedziesz pociągiem za 1 zł
Fot. Urząd Marszałkowski w Krakowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Do akcji włączyło się ponad 2800 miast w całej Europie.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu odbywa się każdego roku w dniach 16-22 września.
Kulminacyjnym punktem kampanii jest organizowany 22 września „Dzień bez samochodu". W tym roku kampania odbywa się pod hasłem „Chodź z nami!", które zachęca do aktywności i przełamania codziennej rutyny siedzącego trybu życia.

Samorząd wojewódzki we współpracy z Kolejami Małopolskimi i Przewozami Regionalnymi wprowadził specjalną ofertę biletową. 22 września, wszyscy użytkownicy aplikacji mobilnej iMKA - czyli mobilnej wersji Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej - będą mieli możliwość zakupu specjalnego biletu za symboliczną złotówkę uprawniającego do nielimitowanej liczby przejazdów, w granicach Małopolski pociągami Kolei Małopolskich i Polregio oraz autobusami funkcjonującymi w ramach systemu ALD (Autobusowe Linie Dowozowe) na obszarze Gmin Wieliczka, Świątniki Górne i Gdów. Dodatkowo bilet ten będzie uprawniał do nieodpłatnego przewozu roweru.

Jak zdobyć bilet za 1 zł?
Trzeba być zarejestrowanym użytkownikiem systemu i mieć zainstalowaną bezpłatną aplikację iMKA. Bilet specjalny dostępny będzie 22 września w zakładce „Wydarzenia".
Co jeżeli nie posiadasz jeszcze aplikacji? Wystarczy pobrać ją na dowolną platformę mobilną a następnie dokonać szybkiej rejestracji. Więcej o aplikacji iMKA można znaleźć tutaj.
W związku z Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu wydłużony będzie okres obowiązywania Biletów Turystycznych oraz Mini Biletów Turystycznych. Posiadacze tych biletów będą mogli korzystać z wielokrotnych przejazdów 20.09.2019r. od godziny 00:01 do 23.09.2019r. do godziny 06:00.

Natomiast 21 września samorząd zaprasza na „Dni Transportu w Krakowie". W programie m.in. zabytkowy pociąg kursujący na trasie Kraków Główny - Kraków Płaszów, ekspozycja specjalistycznych pojazdów służb transportowych, wystawa taboru kolejowego, wielka parada lokomotyw, konkursy, warsztaty i atrakcje dla dzieci.