Nie masz konta? Zarejestruj się

Luszowice

Zdjęli asfalt, trzeba zwolnić

03.07.2018 21:57 | 5 komentarzy | 5 899 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik

Rozpoczęły się roboty drogowe na ul. Styczniowej w Luszowicach. Mają związek z budową wiaduktu kolejowego i nowej drogi. Jak długo potrwają utrudnienia?

5
Zdjęli asfalt, trzeba zwolnić
Widać już jak będzie przebiegać nowa droga. W miejscu włączenia jej do ul. Styczniowej drogowcy sfrezowali asfalt
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na niewielkim odcinku ul. Styczniowej (zarówno od strony Chrzanowa, jak i od strony centrum Luszowic), sfrezowany został asfalt. Lepiej zwolnić, by niczego nie uszkodzić w samochodzie na nierównej nawierzchni. Częściowo jezdnia jest zwężona do jednego pasa, a ruch odbywa się wahadłowo. Ręcznie sterują nim drogowcy.

- Trwa m.in. budowa kanalizacji deszczowej na odcinku włączenia projektowanej drogi do istniejącego układu. Przebudowywana jest także kolidująca z nią infrastruktura podziemna - mówi Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP PLK.

Utrudnienia powinny się zakończyć 30 września. Całkowitego zamknięcia ul. Styczniowej kolej nie planuje. To właśnie na zlecenie PKP PLK budowany jest nowy wiadukt w Luszowicach. Jego otwarcie spółka planuje pod koniec tego roku. Wtedy odcinek drogi, którym dziś jeździmy i stary wiadukt, zostaną zamknięte.