Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Zagłosujcie na piknik szybowcowy w Libiążu

18.05.2023 12:00 | 0 komentarzy | 992 odsłony | Grażyna Kaim

Projekt dotyczący organizacji wielopokoleniowego, rodzinnego Pikniku Szybowcowego „Skrzydła nad Libiążem” został zakwalifikowany do kolejnego etapu Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Już możecie na niego głosować.

0
Zagłosujcie na piknik szybowcowy w Libiążu
Plakat promujący Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Głównym celem projektu jest przypomnienie mieszkańcom gminy Libiąż, a przede wszystkim dzieciom i młodzieży, sylwetek i działalności libiąskiej szkoły szybowcowej - instruktorów i lotników w oparciu o dostępne materiały źródłowe. Projekt ma być okazją do wspomnień i opowieści rodzinnych (udział pilotów, szybowników i modelarzy) oraz integracji społeczności lokalnej.

Zakłada realizację plenerowego pikniku szybowcowego o charakterze historycznym współtworzonego ze społecznością lokalną w celu upamiętnienia nieistniejącej dziś libiąskiej szkoły szybowcowej.

Impreza zaplanowana jest na wrzesień 2024 roku, ale już można na nią głosować. Można to zrobić przez internet, wrzucając kartę do głosowania do urny (najbliższe znajdują się w urzędach miejskich w Chrzanowie i Krzeszowicach) lub korespondencyjnie (wysyłając kartę na adres Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie).

Od liczby głosów, jakie zgromadzi projekt zależy, czy uda się na niego pozyskać 60 tys. zł dofinansowania.

Głosowanie mieszkańców rozpoczęło się 15 maja i potrwa do 16 czerwca (głosy papierowe i korespondencyjne). Nieco dłużej, bo do 18 czerwca, będzie można zagłosować przez internet.

Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie: bo.malopolska.pl