Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

W szkołach trwają egzaminy zawodowe. Najpierw teoria, potem praktyka

23.06.2020 11:30 | 1 komentarz | 1 484 odsłona | Marek Oratowski

Uczniowie techników, szkół zawodowych i policealnych zdają egzaminy zawodowe. Niektórzy przy tej okazji po raz pierwszy od kilku miesięcy spotkali się ze szkolnymi kolegami i koleżankami.

1
W szkołach trwają egzaminy zawodowe. Najpierw teoria, potem praktyka
Egzamin odbywa się m.in. w Zespole Szkół w Libiążu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Egzamin potwierdza kwalifikacje w danym zawodzie. We wtorek 23 czerwca w szkołach odbywały się egzaminy pisemne trwające 60 minut. Przeprowadzane są w formie testu składającego się z 40 ‎‎zadań zamkniętych, zawierających cztery odpowiedzi do wyboru (tylko jedna ‎jest prawidłowa). Część pisemna mogła być zdawana z wykorzystaniem wydrukowanych papierowych arkuszy ‎egzaminacyjnych lub przy komputerze.‎ By zdać, trzeba było mieć minimum 20 punktów.

Uczniów czeka jeszcze część praktyczna, trwająca od 120 do 240 minut. ‎‎Przeprowadzana jest w formie testu praktycznego, który polega na wykonaniu przez zdającego ‎‎zadania egzaminacyjnego. Tutaj by zdać, trzeba mieć minimum 75 procent punktów.

Zdający teorię uczniowie przyszli na egzamin minimum pół godziny przed jego rozpoczęciem w maseczkach i rękawiczkach, z czarnymi długopisami i kalkulatorami. Nie mogli wnosić telefonów.

"Nie wolno Wam robić skupisk na terenie szkoły przed i po egzaminie. Zaleca się, aby dzielić się wrażeniami po egzaminie za pomocą mediów społecznościowych" - takie pisemne wytyczne dostali od nauczycieli.
Dostosowanie się do tych wymogów było o tyle trudniejsze, że uczniowie nie widzieli się ze sobą często od ponad trzech miesięcy i chcieli choć chwilę ze soba porozmawiać.

Jeśli zdawaliście egzamin, to jakie macie po nim wrażenia?