Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

LIBIĄŻ. Wolontariusze gotowi. Komu i jakie zrobią zakupy?

20.03.2020 14:00 | 0 komentarzy | 942 odsłony | Marek Oratowski

W Libiążu gotowość zrobienia zakupów pozostającym w domu na czas epidemii seniorom wyraziło kilkunastu wolontariuszy. Czekają na telefony.

0
LIBIĄŻ. Wolontariusze gotowi. Komu i jakie zrobią zakupy?
Akcję firmuje burmistrz Jacek Latko
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od godziny 8 do 16 czynny jest telefon (698 000 386). pod który, w czasie trwania stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce, mogą dzwonić seniorzy z gminy Libiąż potrzebujący pomocy w zrobieniu zakupów wartości do 200 złotych lub wszyscy znający takie osoby.

Wolontariusze dostarczą im jedzenie i środki higieniczne oraz leki (tylko te dostępne bez recepty - te na receptę pomoże wykupić OPS) bezpośrednio do domu.

- Na razie do pomocy zgłosiło się dziesięć osób. W większości to pracownicy gminnych jednostek. Kolejne trzy osoby mamy w rezerwie. Wszyscy podpisali umowy, dostali zabezpieczenie w postaci płynów dezynfekcyjnych, rękawiczek, woreczków na pieniądze. Akcja adresowana jest do seniorów samotnych lub mieszkających z osobą niepełnosprawną, długotrwale chorą albo niesamodzielną - tłumaczy Izabela Gucik, koordynatorka akcji "Wielkie, Odpowiedzialne Serce", zainicjowanej przez burmistrza Jacka Latko.