Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

04.06.2019 10:30 | 22 komentarze | 4 842 odsłony | Alicja Molenda

Dzisiaj jest święto wolności, solidarności i demokracji. Uczcijcie go w domu, w pracy. Zróbcie sobie jakąś przyjemność i pomyślcie, co te wartości dla Was znaczą.

22
Wolność. Uczcijcie to na słodko
Jest święto, jest tort. O do czytania przy kawie pierwszy numer tygodnika Solidarność z 1981 r.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jest okazja przełamać lody z politycznym przeciwnikiem, spotkać się na chwilę z sąsiadem i przypomnieć czasy, gdy nie było łatwo o paszport, gdy na granicy stało się w potwornych kolejkach, gdy wszystkie treści w gazetach i na wszelkich drukach były cenzurowane, gdy trzeba się było ukrywać chodząc do kościoła, gdy zakupy były na kartki, w sklepach pustki, gdy nie wolno było zaprotestować, wyjść w nocy na ulicę, bo obowiązywała godzina milicyjna, gdy nie można było wszystkiego głośno powiedzieć, a tymbardziej napisać. Gdy nie było komórek, internetów ułatwiających komunikcję i swobodną wymianę myśli. Zastanówmy się, jaka to wielka wartość w sposób pokojowy, choć tylko częściowo wolny przeprowadzić rewolucję, która dokonała się w naszym kraju w 1989 r., i to wszystko wywalczyć.

Polskie sprawy znów trzeba układać na nowo, bo po 30 latach jesteśmy obici, rozbici, podzieleni, cierpimy na deficyt łączących nas autorytetów.

Bez względu na wszystko, wszyscy mamy dziś okazję do świętowania. Uczcijmy ją czymś dobrym, choćby na początek miał to być kawałek słodkiego tortu. Takiego, jaki mamy dziś w redakcji.

Miłego świętowania!

 

PS. A jak chcecie o tym podyskutować, oczywiście bez hejtu, pochwalić się jakąś pamiątką lub zdjęciem z tamtych, pokazać jacy wtedy byliście Wy i Wasze otoczenie, to zapraszamy na Przełomowy profil na FB.