Razem przez życie. Złote gody w Krzeszowicach (WIDEO, ZDJĘCIA) - przelom.pl
Zamknij

Razem przez życie. Złote gody w Krzeszowicach (WIDEO, ZDJĘCIA)

09:00, 18.03.2023
Skomentuj Jubilaci z gminy Krzeszowice Jubilaci z gminy Krzeszowice

Alicja i Jerzy Ciężcy do dziś pamiętają dzień, gdy pierwszy raz się spotkali. Każda ważna chwila z ich wspólnego życia jest w ich sercach. Podobnie jak inne pary małżeńskie z gminy Krzeszowice świętowali jubileusze długoletniego pożycia.

W piątek w sali Herbowej urzędu zgromadziło się wiele osób. Swoje święto obchodziło 26 par, mających za sobą 50 lat ślubu oraz dwie, które przeżyły ich ze sobą 60. Przyszli nie tylko jubilaci, ale także ich najbliżsi.

- Zwróciłem uwagę na Alicję, gdy grałem mecz na Świcie. Trochę się zagapiłem, bo koledzy zaczęli żartować, że albo zacznę grać, albo patrzę i schodzę z boiska - wspomina Jerzy Ciężki, wieloletni radny i działacz społeczny z Krzeszowic.

Pani Alicja, wtedy 18-latka działała w harcerstwie, organizując czas młodszym koleżankom i kolegom z ZHP. Potem poszła na studia. Z panem Jerzym wzięła ślub w sierpniu 1972 r.

- Cierpliwość, dystans do siebie i powściąganie trudnych emocji - to chyba najlepsza rada na długie życie razem - mówi pani Alicja.

W piątkowy wieczór 50-lecie małżeństwa obchodzili: Cecylia i Krzysztof Chobotowie, Alicja i Jerzy Ciężcy, Wanda i Stanisław Dudkowie, Stanisława i Stanisław Filowie, Janina i Kazimierz Jamrozikowie, Elżbieta i Stanisław Janikowie, Czesława i Mieczysław Kadłuczkowie, Krystyna i Ryszard Kłeczkowie, Henryka i Karol Kurdzielowie, Kazimiera i Władysław Łaganowie, Krystyna i Kazimierz Machlowscy, Teresa i Józef Mirczakowie, Władysława i Eugeniusz Nowakowscy, Barbara i Stanisław Ostachowscy, Bronisława i Antoni Pajestkowie, Irena i Kazimierz Pałkowie, Maria i Alfred Pasierbiewiczowie, Henryka i Adam Piecykowie, Halina i Józef Rysiowie, Krystyna i Stanisław Smerekowie, Halina i Wojciech Szczukowie, Maria i Marian Trzaskowie, Janina i Zbigniew Urbańczykowie, Józefa i Jan Wojtoniowie, Halina i Tadeusz Zogowie, Natalia i Leszek Płaszczykowie

60-lecie ślubu obchodzili: Anna i Józef Bałuszkowie oraz Teresa i Tomasz Szczepańscy

Więcej przeczytacie w kolejnym wydaniu "Przełomu", gdzie znajdzie się również wspólne zdjęcie wszystkich jubilatów uczestniczących w uroczystości.

[WIDEO]7555[/WIDEO]

(Ewa Solak)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Nowa książka o Helenie Kmieć z Libiąża

Dokładnie wiedziała na co się pisze.

dede

08:16, 2025-05-13

88 lat temu na Grunwaldzkiej w Chrzanowie

Pisząc dzisiaj o szarości i biedzie w czasach PRL, warto unikać dokonywania manipulacji polegajacej na porównywaniu poziomu życia "wtedy" (lata 60/70) z tym poziomem dziś. Warto natomiast porównać z poziomem życia w innych krajach. Wystarczy nieco poczytać czy pooglądać zdjęcia i filmy z Francji, Włoch czy Hiszpanii. Tylko nie porównywać polskiej wiochy z Paryżem, a porównać ją z wiochą w Masywie Centralnym, Pirenejach czy na włoskim południu. Rażących różnic nie widać, a dzielnice willowe u nas też się budowały. Oczywiście łatwiej wrzucić zdjęcie pustej półki sklepowej zastawionej butelkami z octem, zrobione w czasach najgłębszego kryzysu. Ja tam pamiętam te półki jako tako zapełnione z towarami, w tym takimi, na wiele których nie było nas w domu stać. Na szkolnych apelach (było coś takiego - lata 60-te) kierownik szkoły nie raz wymachiwał bułką z szynką przyniesioną przez sprzątaczkę ze śmietnika, wygłaszając okolicznościowe przemówienie w stylu; "wasi rodzice ciężko pracują, a wy ....". Po co więc ta ideologiczna przesada w prawie każdym tekście o tamtych latach? Prawdą jest, że nie było komórek, netu, komputerów i paru innych rzeczy, tylko że gdzie indziej też ich nie było.

stary zgred

07:57, 2025-05-13

Nowa książka o Helenie Kmieć z Libiąża

Panie Oratowski i reszta! Szybkie szkolenie z edytorstwa konieczne!!

Złoty pył.

23:13, 2025-05-12

88 lat temu na Grunwaldzkiej w Chrzanowie

Przypomnę że od 1945 r do 1989 czyli w tym szarym komunistycznym kraju bez ,, radości" I dobrobytu jak tutaj Przełom pisze przybyło nas około 15 milionów ludzi. Od 1989 w zachodnim dobrobycie hehe nie przybywa nic a nawet ubywa nam ludności. Więc przestańcie prać młodym mózgi jak to było źle. Lata 70 były naprawdę na wysokim poziomie jak na tamte czasy i to w każdej dziedzinie. Do tej pory nie rozkradli tego co wtedy powstało

Ogień

22:11, 2025-05-12

0%