Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Od piątku czwarta dawka dla osób powyżej 12. roku życia

15.09.2022 13:00 | 11 komentarzy | 5 728 odsłon | Ewa Solak
Od 16 września ministerstwo zdrowia rozszerza grupę osób uprawnionych do szczepienia drugą dawką przypominającą przeciw COVID-19. W systemie powiny pojawić się skierowania.
11
Od piątku czwarta dawka dla osób powyżej 12. roku życia
Od piątku ministerstwo zdrowia zamierza wystawiać skierowania na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób powyżej 12 roku życia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czwarta dawka jest dla osób, które przyjęły podstawowy schemat szczepienia przeciw COVID-19 i pierwszy booster.

Do tej pory mogły z niej skorzystać osoby powyżej 60. roku życia i te z obniżoną odpornością.

W piątek 16 września ministerstwo zamierza zacząć wystawiać skierowania na szczepienie dla następnych grup osób. Chodzi o wszystkich pacjentów powyżej 12. roku życia.

MZ stworzy specjalny serwis internetowy i kampanię złożoną z filmów reklamowych odpowiadających na pytania płynące od mieszkańców gmin, w których zanotowano najmniejszą wyszczepialność w kraju.

- Do tej pory staraliśmy się bardzo ogólnie przekonywać do samej idei szczepień, przedstawiając też rzeczowe, oparte na badaniach informacje o skuteczności. Natomiast teraz chcemy bardziej przybliżyć się do tych osób, które miały wątpliwości, które być może nie zostały zaspokojone, jeżeli chodzi o kwestie wiedzy na temat szczepień - poinformował minister Adam Niedzielski.

Szczepienie drugą dawką przypominającą będzie preparatem ukierunkowanym na omikron wersji BA.1 We wrześniu w Polsce będzie ich dostępnych 4 mln.

EAL dopuściła już do użytku szczepionki przeciwko podwariantom BA.4 i BA5 COVID-19.

------------

1,6 mln osób w wieku 60+ przyjęło już czwartą dawkę szczepionki przeciw COVID-19

9 mln osób może przyjąć czwartą dawkę szczepionki.

Gdzie można się zaszczepić sprawdzicie TUTAJ