Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Wycinka drzew pod Chechłostradę w Chrzanowie (WIDEO)

11.02.2024 13:00 | 2 komentarze | 3 236 odsłony | Łukasz Dulowski
Rozpoczęła się budowa trasy dla rowerzystów i pieszych, która pobiegnie doliną Chechła, od ul. Pogorskiej do ul. Podwale w Chrzanowie.
2
Wycinka drzew pod Chechłostradę w Chrzanowie (WIDEO)
Tędy, od rzeki Chechło do muru cmentarza żydowskiego, poprowadzi fragment trasy pieszo-rowerowej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

W terenie pracuje już ciężki sprzęt. Możemy np. zobaczyć usunięte drzewa na stromej skarpie pomiędzy rzeką Chechło a murem cmentarza żydowskiego, w pobliżu mogił żołnierzy z czasów I wojny światowej.

Przebieg trasy pieszo-rowerowej pokazuje publikowana mapka.

Początek przy Pogorskiej, obok mostu nad Chechłem. Następnie półkole po tamtejszych łąkach i przejazd nowym mostkiem z lewego na prawy brzeg rzeki. Dalej wzdłuż Chechła, po istniejącej ścieżce wydeptanej przez spacerowiczów. Na wysokości parkingu przy basenie mamy ostry skręt w prawo, w kierunku cmentarza żydowskiego. Tutaj musi być podjazd, żeby pokonać stromą skarpę. Potem pojedziemy równolegle do muru kirkutu, stacji paliw Orlen i stacji LPG aż do ul. Podwale. Koniec ścieżki został zlokalizowany naprzeciwko wiaduktu kolejowego nad drogą będącą przedłużeniem ul. Krasickiego. Przypomnijmy ten obiekt jest po modernizacji wyłączony z ruchu samochodowego. Na mapce widzimy też skrót od stacji Orlen do głównej trasy pieszo-rowerowej wzdłuż Chechła.

Budowa ścieżki dla pieszych i cyklistów w dolinie Chechła w Chrzanowie będzie kosztować prawie 3 mln zł. Przetarg wygrała spółka Eurovia Polska. Inwestycja powinna być gotowa w połowie tego roku.Asfaltowa trasa z osobnymi pasami dla pieszych i rowerzystów ma być szeroka na 3,5 metra. Jej długość to 1065 metrów.

Został też ogłoszony konkurs na nazwę nowej ścieżki. Wygrała Chechłostrada.

W tym roku ma być zaprojektowany kolejny etap trasy pieszo-rowerowej z osiedla Młodości (od krytej pływalni) w kierunku ul. Borowcowej i dalej, w stronę przystanku kolejowego Chrzanów Główny.