Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Trwa budowa trasy rowerowej z Trzebini w stronę zalewu Chechło. Są uwagi

10.02.2024 14:00 | 2 komentarze | 3 318 odsłony | Łukasz Dulowski
Od Trzebini będzie można bezpieczniej niż do tej pory jechać rowerem w kierunku zalewu Chechło.
2
Trwa budowa trasy rowerowej z Trzebini w stronę zalewu Chechło. Są uwagi
Aktualnie obowiązuje ruch wahadłowy na fragmencie ul. Słowackiego w Trzebini
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Trasa m.in. dla cyklistów powstaje na Słowackiego w Trzebini, od wiaduktu kolejowego do rozwidlenia dróg na zalew Chechło i Piłę Kościelecką (po prawej stronie). To szosa powiatowa.

Długość nowej ścieżki dla rowerzystów i pieszych o nawierzchni bitumicznej to 900 metrów, jej szerokość - 3 metry. Wcześniej na tym odcinku był chodnik z kostki brukowej.

Prace wykonuje znana w powiecie chrzanowskim firma Wikos Fresh Michała Strzelca z Wygiełzowa. Koszt - 860 tys. zł. Zadanie powinno być gotowe w drugiej połowie tego roku. Aktualnie obowiązuje ruch wahadłowa na fragmencie ul. Słowackiego w Trzebini.

W kolejnym etapie jest planowana „budowa separowanego od jezdni ciągu pieszo-rowerowego na dalszym odcinku w kierunku DP1027K" (skrzyżowanie Trzebińskiej i Chrzanowskiej w Pile Kościeleckiej).

Na FB powiatu chrzanowskiego pojawiły się już uwagi do trwającej inwestycji na Słowackiego w Trzebini.

Pan Wojciech pisze:

  • „Bardzo dużo ludzi będzie chciało jechać w stronę Puszczy Dulowskiej, z tego co ostatnio widziałem żaden przejazd nie został tam przemyślany, więc w praktyce, tak samo jak dotychczas, rowerzyści będą przeprowadzali rowery pomiędzy samochodami jadącymi 90km/h.

  • Ścieżka leci bardzo blisko drzew. Mam nadzieję, że na jesień będzie utrzymywana.

  • Z tego co zaobserwowałem, to będzie się kończyć przed wiaduktem kolejowym, więc rowerzyści jadący dalej w stronę Trzebini, tak czy siak, będą musieli wjechać na drogę (i przeciąć jezdnię)."

 


Powiat chce mieć jeszcze w tym roku gotowe projekty dotyczące kontynuacji ścieżki rowerowej wzdłuż Powstańców Styczniowych w Chrzanowie do centrum Żarek, przedłużenia istniejącej trasy z Piły Kościeleckiej (skrzyżowanie Chrzanowskiej i Trzebińskiej) do ul. Krakowskiej w Bolęcinie (obok dawnej jednostki wojskowej), a także budowy fragmentu ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż Chrzanowskiej w Balinie.

Ten ostatni temat był przez nas poruszany w artykule:

W Balinie rozpoczęła się walka o... bezpieczeństwo